پیدا کردن مک آدرس گوشی

پیدا کردن مک آدرس گوشی و نیز مک آدرس لپ تاپ را در این صفحه بخوانید و مشکلات گوشی و کامپیوتر خود را با پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه 24 ساعته بپرسید !!! پیدا کردن مک آدرس گوشی اندروید  Mac Addressو تغییر آن را در کنار آموزش های دیگر گوشی در این صفحه بخوانید .

هر کارت شبکه دارای یک شناسه می باشد که به آن مک آدرس یا آدرس فیزیکی گفته می شود. در واقع هر دستگاه که به شبکه کامپیوتری متصل شود با استفاده از مک آدرس در شبکه شناسایی خواهد شد.

برای پیدا کردن مک آدرس گوشی اندرویدی خود وارد تنظیمات یا setting گوشی خود شوید و گزینه درباره دستگاه (about device) را انتخاب کنید.در پنجره پیش رو گزینه وضعیت (status) را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده، عبارت نوشته شده زیر گزینه Wi-Fi MAC address، آدرس فیزیکی یا مک آدرس گوشی است. در صورت پیدا نکردن مک آدرس در status، بخش about را برای یافتن آن جست و جو کنید.با استفاده از فیلتر مک آدرس در بالا بردن امنیت مودم نقش به سزایی دارد.

برا اینکه بدانیم که از کجا باید بفهمیم چه کسی از مودم ما استفاده میکند به لینک مورد نظر بروید .


پیدا کردن مک آدرس آیفون

برای یافتن مک آدرس آیفون خود ابتدا وارد setting گوشی شوید. در تنظیمات گوشی خود گزینه general  را انتخاب کرده و در صفحه باز شده، گزینه about را انتخاب نمایید. در صفحه about، شناسه ی مقابل گزینه Wi-Fi Address، مک آدرس یا آدرس فیزیکی گوشی آیفون می باشد.

 


تغییر مک آدرس گوشی اندروید

گوشی های اندروید نیز مثل بقیه دستگاه ها دارای مک آدرس می باشند که این مک آدرس قابلیت تغییر برای مدت کوتاهی را دارد.

گاهی به هر دلیلی مثلا برای نصب مجدد یک نرم افزار که فقط یکبار به شما اجازه نصب را میدهد، مجبور به تغییر مک آدرس گوشی اندروید خود می شوید. نرم افزاهای بسیاری برای تغییر مک آدرس دستگاه اندروید وجود دارد که تنها تعداد محدودی قادر به ایجاد این تغییر هستند و عموما در بازه ی زمانی محدودی این تغییر پایدار خواهد بود. معمولا بعد از راه اندازی مجدد دستگاه مک آدرس به حالت اولیه باز خواهد گشت. از جمله نرم افزارهای موثر می توان به Terminal Emulator و Mac changer اشاره نمود .

 


پیدا کردن مک آدرس لپ تاپ

برای یافتن مک آدرس لپ تاپ خود، دکمه ویندوز و R را روی کیبورد به طور همزمان انتخاب کنید تا صفحه run برای شما باز شود و یا اینکه عبارت run را در سیستم خود جست و جو کنید تا پنجره run همانند شکل زیر باز شود.

دستور cmd

در پنجره run عبارت cmd را تایپ کرده و سپس گزینه ok را اتخاب کنید.

صفحه خط فرمان cmd

در صفحه باز شده، عبارت getmac را مقابل خط فرمان تایپ کنید و enter بزنید. صفحه ای همانند شکل زیر مشاهده می کنید. عبارت مشخص شده در عکس نشان دهنده آدرس فیزیکی سیستم شما می باشد.

پیدا کردن مک آدرس لپ تاپ

 اگر با استفاده روش فوق موفق به پیدا کردن مک آدرس سیستم خود نشدید، مقابل خط فرمان، عبارت ipconfig /all را تایپ کنید. بعد از تایپ دستور و زدن دکمه enter، توضیحاتی توضیحاتی به شما ارائه خواهد شد که بسته به نوع ارتباط شبکه، گزینه های ارائه شده متفاوت هستند. سپس از میان گزینه های نمایش داده شده، با توجه به نوع ارتباط خود عبارت مقابل Physical Address، آدرس فیزیکی یا مک آدرس لپ تاپ شما می باشد. . به طور مثال در عکس زیر ارتباط از نوع wireless می باشد. در نتیجه از زیرمجموعه Wireless LAN adapter عبارت مقابلا physical address نشان دهنده آدرس فیزیکی این سیستم است.

پیدا کردن مک آدرس

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 880
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1085
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1559
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1949