نصب بازی های دیتا دار در اندروید

نصب بازی های دیتا دار در اندروید

بازی هایی که برای اندروید تولید شده اند به دو صورت هستند:

1.بازی های بدون نیاز به دیتا اضافه:

این بازی های فقط دارای یک فایل نصبی با پسوند APK میباشند و روی اکثر گوشی های با سخت افزار متوسط و ضعیف قابل اجرا هستند و اصلا نگرانی از جهت اجرا نشدن بازی وجود ندارد. برای استفاده از این نوع بازی ها تنها لازم است که روی فایل apk دانلود شده ضربه زده و با زدن گزینه های next و در آخر install بازی را نصب کنید.

2.بازی های دیتا دار:

این نوع بازی ها دارای افکت های گرافیکی و صوتی ویژه اند و نمیتوان آنها را به صورت یک فایل نصبی تنها منتشر کرد. بنابراین کمپانی های بازی سازی در کنار فایل نصبی اصلی، یک فایل بزرگ فشرده شده (دیتا) که حجم آن گاهی اوقات به چند گیگ هم می رسد قرار داده اند.

 

بنابراین اگر بازی مورد نظرتان دیتا هم داشت، بعلاوه فایل apk بازی، پوشه ی دیتا را نیز دانلود کنید. سپس مطابق مراحل زیر پیش بروید.

  1. ابتدا فایل apk را دانلود و نصب کنید ولی دقت داشته باشید که بازی را اجرا نکنید! سپس فایل دیتا را دانلود نمایید.

  2. سپس از طریق برنامه مدیریت فایل (پیشنهاد ما برنامه ES explorer میباشد)وارد پوشه ای که فایل های دانلود شده در آن قرار دارند می شویم.

  3. فولدر زیپ شده دیتا را که دانلود کردیم انتخاب کرده و از سه نقطه بالای صفحه گزینه Extract to current folder را انتخاب میکنیم تا دیتا از حالت فشرده شده خارج شوند.

  4. پوشه ای که از حالت زیپ خارج شده را انتخاب میکنیم و آن را در حافظه اصلی پوشه Android و سپس پوشه obb کپی و یا جابه جا میکنیم(دقت داشته باشید که دیتا باید حتما در حافظه اصلی ذخیره شود و اگر در حافظه جانبی ذخیره شوند بازی اجرا نخواهد شد!)

 

  • اگر پوشه obb در پوشه اندروید وجود ندارد، خودتان با همین نام یک پوشه ایجاد کنید.

 

   حال میتوانید بازی را بدون مشکل اجرا کنید!