تنظیمات اینترنت گوشی

در آموزش قصد داریم درباره تنظیمات اینترنت گوشی های اندروید و آیفون صحبت کنیم .
برای اینکه بتوانید تنظیمات گوشی آیفن خود را انجام دهید باید مراحل زیر را انجام دهید: در ابتدا وارد تنظیمات گوشی و یا setting شویدبرای انجام دادن تنظیمات اینترنت باید وارد قسمت general شوید که معمولا تنظیمات عمومی گوشی را شامل می شود سپس گزینه cellular را انتخاب کنید در صفحه باز شده گزینه cellular data را فعال کنید که در حالت on قرار گیرد را بزنید .
در صورتی که از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنید و نیاز دارید از پهنای باند 3G استفاده کنید حتما گزینه Enable 3G را فعال کنید که در حالت On قرار گیرد و در نهایت با انتخاب network cellular data می توانید تنظیمات مربوط به APNرا انجام دهید.
در صورتی که از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید برای APN مقدار mcinet را قرار دهید و در قسمت نام کاربری (Username)و پسورد (Password) چیزی ننویسید و مقدار این دو قسمت را خالی بگذارید.
تنظیمات اینترنت در گوشی های با سیستم عامل اندروید(Androaid)

منوی start گوشی انروید خود را باز کنید ومنوی setting را انتخاب کنید در صفحه باز شده وارد گزینه Wirless & Network شوید سپس گزینه mobil network را انتخاب کرده ودر نهایت با انتخاب گزینه point names access یک APN جدید بسازید .
در صورتی که از سیم کارت همراه اول استفاده می کنید باید مقدار APN را mcinet و مقدارname نیز MCI-GPRS قرار دهید .
در صورتی که از سیم کارت ایرانسل استفاده می کنید مقدار name را Irancell GPRSو مقدار APN را mtnirancell قرار دهید و در سایر قسمتها از جمله ,proxy ,port username , password ...مقدار خالی قرار دهید و چیزی ننویسید.