مشکل خاموش روشن شدن گوشی اندروید

آموزش خاموش و روشن شدن گوشی و ریست شدن گوشی را در این صفحه بخوانید و سوالات و مشکلات گوشی خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه به صورت 24 ساعته بپرسید !!! دلایل ریست شدن پشت هم و خاموش و روشن شدن دائم گوشی های اندرویدی را در کنار راه حل این مشکل در همراه رایانه مطالعه کنید .

اولین راهی که برای حل مشکل ریستارت شدن گوشی و بالا نیامدن تبلت و گوشی با برندهای هواوی ، سامسونگ ، سونی  ، لنوو و..  پیشنهاد می شود استفاده از محیط ریکاوری (  recovery )  یا بوت لودر ( bootloader ) گوشی است اما برای این منظور صرفا نصب مجدد رام (فلش) گوشی توصیه نمی شود. برای این منظور راه کار های ساده تری پیش روی شما است. قبل از هر چیز بهتر است با مفهوم دلایل بالا نیامدن گوشی آشنا شوید!

پیشنهاد میکنیم بعد از این آموزش مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی و همچنین مشکل خاموش نشدن صفحه گوشی را نیز مطالعه کنید .


دلایل خاموش و روشن شدن پشت هم گوشی

اندروید هم مانند تمامی سیستم عامل ها از دلایل مشابهی تبعیت میکند. این ایرادات پیشتر توسط خود کاربر ایجاد می شود. این دلایل به شرح زیر می باشند:

-کمبود فضای کم دسترسی در حافظه داخلی گوشی

-نصب بد افزار های مخرب

-عدم تناسب نرم افزار با نوع سیستم عامل آندروید

-حذف اشتباهی فایل های سیستمی

-ضربه فیزیکی به دستگاه

اما گاهی این مشکلات توسط کاربر ایجاد نمی شود و ممکن است در حین آپدیت OTA (Over-the-Air) یا فریز شدن (هنگ کردن) گوشی و سعی در ری استارت کردن دستگاه پیش می آید این خوش بینانه ترین حالت ممکن است. اما اگر هارد (حافظه دستگاه) معیوب شده باشد متاسفانه ایراد شما سخت افزاری می باشد. برای تشخیص این کار بسیار ساده است هنگامی که دستگاه راه اندازی می شود شما اول لوگوی شرکت سازنده را پیش رو دارید و بعد مدل دستگاه شما ظاهر می شود تا بعد از مدتی صفحه اصلی سیستم عامل آندروید ظاهر شود اگر دستگاه در لوگوی شرکت سازنده ثابت باقی ماند باید با ذکر تاسف بگوییم این مشکل سخت افزاری است لذا باید به یک تعمیرکار مراجعه کنید اما اگر بعد از نمایش لوگوی اول پیش به سوی نمایش لوگوی دستگاه و یا در حال بوت شدن دستگاه پیش رفت مشکل نرم افزاری می باشد و این مشکل قابل حل است.

 


روش های رایج ریکاوری اندروید:

  1. ریکاوری یا Bootloader دستگاه با ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه
  2. ریکاوری یا Bootloader با پاک کردن و از بین بردن کش اندروید
  3. استفاده از برنامه های ریکاوری
  4. استفاده از Safe Mode در اندروید
  5. استفاده از روش های ریستارت کردن سخت و نرم اندروید ( Soft reboots / hard reboots )
  6. در آوردن باتری دستگاه

چگونه می توان از بوت لودر برای حل مشکل بوت لوپ و بوت نشدن گوشی اندروید استفاده کنیم ؟

با استفاده از بوت لودر می توانید اقدام به تعمیر نرم افزاری گوشی کنید. این قسمت به کاربران این امکان را می دهد تا کش پارتیشن و حذف دیتا را برای ترمیم استفاده کنند. زمانی که سیستم عامل دستگاه شما نمیتوانند لود شود bootloader  میتواند سیستم عامل اصلی و دست نخورده ای که سازنده گوشی یا تبلت در ابتدا بر روی آن نصب کرده را بر روی دستگاه مجددا بازیابی کنند.

محیط و ابزارهای موجود در بوت لودر در دستگاه های مختلف متفاوت است اما گزینه های آن یکسان هستند در ادامه نمونه ای محیط Bootloader یا ریکاوری را مشاهده می کنید:

مشکل خاموش روشن شدن گوشی اندروید

نحوه ورود به صفحه ریکاوری یا بوت لودر در برندهای مختلف گوشی ، متفاوت است اما رایج ترین راه فشردن همزمان دکمه های پاور و دکمه کاهش صدا می باشد. در مورد گوشی سامسونگ فشردن همزمان سه دکمه پاور (خاموش و روشن کردن دستگاه) + دکمه home+ دکمه زیاد کردن صدا برای ورود به صفحه bootloader به کار می رود. بعد از فشردن دکمه های مورد نظر با توجه به برند گوشی خود، لرزش کوچکی حس کرده و وارد صفحه بوت لودر خواهید شد.

از میان گزینه های موجود در صفحه بوت لودر، Select Factory Reset را انتخاب کنید. برای اسکرول کردن صفحه از دکمه افزایش و کاهش صدا و جهت انتخاب گزینه ها از دکمه پاور استفاده کنید ( این حالت در دستگاه های مختلف ممکن است تغییر کند ) بعد از انتخاب این گزینه گوشی مجددا خاموش و روشن میشود و فرآیند ریست فکتوری انجام می شود که زمان زیادی در بر میگیرد. در صورتی که گوشی خود را فلش کرده و از کاستم رام استفاده کرده باشید، لازم است که دقت کنید آیا از بوت لودر برای بازگردانی تنظیمات کارخانه استفاده کنید یا ریکاوری کاستوم مانند TWRP یا CWM.

ریست فکتوری

 


کلیدهای دسترسی و فعال کردن Bootloader اندروید

  1. Power + volume up
  2. Power + volume down
  3. Power + volume up + volume down
  4. در گوشی سامسونگ زیاد صدا +دکمه خانه یا هوم+دکمه پاور می باشد

یکی دیگر از روش هایی که  تا حدودی به برطرف کردن مشکل خاموش روشن شدن گوشی اندروید کمک خواهد کرد پاک کردن کش اندروید می باشد. تقریبا در همه دستگاه ها در محیط ریکاوری گزینه ای برای پاک کردن کش پارتیشن گوشی وجود دارد، به این صورت که بعد از ورود به صفحه ریکاوری یا بوت لودر  گزینه  wipe cache partitionرا انتخاب کنید. بعد از پاک کردن کش با انتخاب Reboot System Now  سیستم ری استارت می شود.

پاک کردن حافظه کش

 


حل مشکل بالا نیامدن گوشی با استفاده از Safe Mode

استفاده از حالت ایمن یا Safe Mode اندروید همانند Safe Mode ویندوز امکان بوت شدن دستگاه بدون دخالت عوامل مخرب و بدافزارهایی که سبب بالا نیامدن گوشی و تبلت شده اند را فراهم می کند. برای دسترسی به این حالت، دکمه پاور، افزایش و کاهش صدا را به صورت همزمان فشار دهید تا بوت اسکرین یا صفحه ابتدایی گوشی نمایش داده شود. سپس دکمه پاور را رها کنید اما دکمه افزایش و کاهش صدا را تا تکمیل بارگذاری سیستم عامل گوشی نگه دارید. در بخش پایینی و سمت چپ اسکرین موبایل نوشته Safe Mode نشانگر ورود به حالت ایمن اندروید است. بعد از لود شدن اندروید می توانید به حذف بدافزارها و برنامه های مخرب بپردازید.

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 567
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 865
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1392
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1809