مشکل صفحه لمسی و تاچ اندروید

با تغییراتی که در عرصه تکنولوژی به وجود آمد طبیعتا روشهای ورودی نیز تغییر یافت و در پی آن صفحات لمسی جایگزین صفحه کی بردهای فیزیکی شد و این امر توانست به ابعاد صفحه نمایش بیفزاید و زاویه دید کاربران را افزایش دهد. ولی در این میان مشکل دیگری برای کاربران اضافه شد که می توانیم به مشکل صفحه لمسی و تاچ اندروید اشاره کنیم. این مشکل برای کاربرانی که مدت مدیدی از گوشی خود استفاده می کنند پیش می آید که در ادامه سعی می کنیم با ارائه راه حلهای مناسب مشکل صفحه نمایش لمسی را برطرف کنیم.

روش حل مشکل صفحه نمایش لمسی و تاچ اندروید

قبل از هر گونه اقدامی سعی کنید سخت افزار گوشی خود را چک کنید، این مشکل می تواند فیزیکی باشد بنابراین برای رفع این مشکل می بایست به یک متخصص سخت افزار مراجعه کنید.

از دلایلی که می تواند در از کار افتادن لمسی گوشی دخیل باشند می توانیم به مصرف بیش از حد رم در این گوشیها اشاره کنیم که از دلایل اصلی کند شدن لمسی گوشی شما می باشد. بنابراین سعی کنید حافظه رم سیسنم خود را خالی کرده و سعی کنید برنامه های غیر ضروری را از روی گوشی خود حذف کنید.

چنانچه مشکل تاچ گوشی شما با این کار برطرف نشد و گوشی شما همچنان در اجرای دستور تاخیر دارد وارد تنظیمات گوشی خود شده و گزینه های developer Option را انتخاب کنید، گزینه GPU 2D Rendering را انتخاب کرده تا بتوانید از تاچ گوشی خود استفاده بهتری ببرید.

چنانچه با این تدابیر مشکل صفحه نمایش شما حل نشد می بایست صفحه نمایش خود را کالیبره کنید، که می توانید از نرم افزار Touchscreen Calibration برای اینکار استفاده کنید. همچنین می توانید با استفاده از نرم افزار MultiTouch Tester سلامت لمسی گوشی خود را بررسی کنید.

در ادامه توصیه می شود از شارژر اصلی گوشی خود استفاده کنید ، زیرا اگر از شارژر دیگری استفاده نکنید می توانید احتمال دهید که این کندی از این مسئله نشات می گیرد. بنابراین سعی کنید از سلامت کابل شارژ گوشی خود مطمئن شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با همراه رایانه در تماس باشید.