طرح رجیستری گوشی چیست

طرح رجیستری گوشی چیست 

شاید کلمه ی رجیستری گوشی را شنیده باشید اما معنای دقیق آن را متوجه نشده باشید همراه رایانه در این مطلب قصد دارد که  رجیستری گوشی را شرح دهد .در ابتدا به موضوع مهم طرح رجیستری چیست می پردازیم و سپس آموزش اینکه چطور متوجه شوید که گوشی شما دارای طرح رجیستر است یا نه می پردازیم.

طرح رجیستری گوشی طرحیست که در ابتدا در نیمه دوم سال 85 در کشور ایران اجرا شد اما این طرح بسیار مهم در اواخر سال 85 متوقف شد در واقع طرح رجیستری گوشی دارای اهداف بسیار مهمی است که برای مبارزه با کالاهایی است  که بدون مجوز وارد کشور می شود در صورتی که کالا شما دارای مجوز و گارانتی باشد یعنی اینکه این محصول از طریق گمرگ به صورت قانونی وارد کشور ایران شده و در طرح رجیستری سامانه ی همتا ثبت شده است.

در صورتی که گوشی های هوشمند قانونی وارد کشور شوند در سامانه ی همتا ثبت می شوند و برای هر گوشی کد IMEI تعریف می شود (کد IMEI در واقع شماره ی سریال گوشی می باشد که روی جعبه ی آن ثبت شده است.).

در واقع طرح رجیستری برای هرگوشی هوشمند مورد نیاز است در صورتی که کالای خریداری شده از طریق گمرک همراه با مجوز وارد کشور شده باشد دارای کد IMEI می باشد و سیم کارت های ایرانی روی آن ها فعال می شود اما در صورتی که بصورت قاچاق و بدون مجوز وارد کشور شده باشد سیم کارت روی آن غیر فعال است و هیچ کاری را نمی توان انجام داد از جمله تماس و یا پیامک ....

پیشنهاد همراه رایانه به شما کاربراتن عزیز این است که در زمان خرید گوشی هوشمند خود حتما به طرح رجیستر ی آن توجه کنید و تمامی مشخصات کد IMEI را از فروشنده جویا شوید.

در این مطلب همراه رایانه استعلام طرح رجیستری گوشی را به شما کاربران گرامی آموزش می دهد لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای هرگوشی هوشمندی طرح همتا فعال است و از این طریق شما می توانید استعلام رجیستری گوشی را بصورت دقیق بگیرید.

  • در ابتدا کد *777# را از طریق گوشی خود شماره گیری کنید.
  • در این قسمت سامانه همتا در روی گوشی شما اجرا می شود و از شما درخواست می کند که شماره ی 1 را ارسال کنید.
  • سپس از شما می خواهد کد IMEI  را وارد کنید و برای سامانه ی همتا ارسال کنید.(سریال IMEI بر روی جعبه ی گوشی شما درج شده است در صورتی که کارتون گوشی در دسترس شما نیست می توانید *#06# را شماره گیری کنید تا سریال IMEI را به گوشی شما پیامک کند.).

با انجام دادن مراحل بالا باید منتظر پیامکی از طرف سامانه ی همتا باشید که این پیامک حاوی متنی در مورد رجیستر بودن گوشی شما است و در صورتی که شامل طرح رجیستر ی نباشد در متن پیامک مشاهده می کنید.

در صورتی که در مورد طرح رجیستر گوشی سوال داشتید و از طریق مطلب آموزش بالا نتوانستید رجیستر بودن گوشی موبایل خود را مشاهده کنید می توانید با همکاران همراه رایانه تماس گرفته تا  بصورت آنلاین به شما عزیزان مشاوره می دهند.

همراه رایانه مرکز خدمات کامپیوتری و موبایل می باشد که بصورت آنلاین مشکلات انواع سیستم عامل ها را پشتیبانی می کنند.

برای تماس با کارشناسان همراه رایانه فقط از طریق تلفن ثابت 9099070345 را شماره گیری کنیداما کاربرانی که به تلفن ثابت دسترسی ندارند یا بنا بر هر دلیلی قادر به برقراری تماس با همراه رایانه نشدند می تواننند از سایت همراه رایانه hamrhpc.ir شارژ خریداری کنند و از طریق موبایل با این مرکز تماس بگیرند.

با خرید شار 50 در صد تخفیف در هزینه ی مکالمه داده می شود اما در صورتی که گوشی آنها اندروید است می توانید از بازار اپلیکیشن همراه رایانه را روی گوشی خود نصب کرده و از طریق اپلیکیشن همراه رایانه با مرکز همراه رایانه بصورت آنلاین تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 315
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 558
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1159
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1558