مشکل نشناختن وای فای در اندروید

مشکل نشناختن وای فای در اندروید

پایدار نبودن ارتباط وای‌فای یا عدم اتصال به آن، مشکل رایجی در بین محصولات اندرویدی نیست. با این حال در برخی دستگاه‌هایی که با اندروید کار می‌کنند، ارتباط وای‌فای بدون هیچ دلیلی قطع شده یا اصلا ارتباطی برقرار نمی‌شود. حال اگر شما با این مشکل مواجه شدید ، احتمالا علت در موارد زیر نهفته است:

 

  •     ضعیف بودن قدرت سیگنال‌ها

  •     مشکل نرم افزاری

  •     ایجاد مشکل به‌ واسطه نصب یک برنامه خاص

  •     معیوب بودن یکی از قطعات سخت‌افزاری  گوشی یا تبلت شما

  •    عدم تنظیم درست مودم

 

    توجه نمایید که اگر برروی گوشی هوشمند یا تبلت اندرویدی خود به‌تازگی رام فلش زده‌اید و این مشکل به‌وجود آمده است، احتمالا به خاطر «باگ‌های رام» است.

 

مرحله ۱

    ابتدا، بررسی کنید که گزینه «Wi-Fi Sleep» برروی دیوایس شما فعال باشد. به تنظیمات رفته و برروی وای‌فای ضربه بزنید. در این جا، یک لیست از شبکه‌های در دسترس را خواهید دید.

     پس از لمس منوی تنظیمات (آیکونی که با سه نقطه نمایش داده شده است)، گزینه Advanced را لمس کنید.

    حال برروی “keep Wi-Fi on during sleep” ضربه زده و اطمینان حاصل نمایید که وای‌فای حتی در هنگام خواب نیز، همواره روشن است؛ به عبارت بهتر، هنگامی که برروی عبارت فوق ضربه زدید باید “keep Wi-Fi on during sleep” برروی حالت “Always” قرار گرفته باشد. اگر این‌گونه نبود، خودتان حالت “Always” را انتخاب کنید.

مشکل نشناختن وای فای در اندروید

مرحله ۲

    بررسی کنید که این مشکل برای سایر گوشی‌های هوشمند و یا تبلت‌ها هم وجود دارد یا خیر؛ بدین منظور، پایداری ارتباط با روتر را از طریق یک دستگاه دیگر بررسی نمایید.

 

مرحله ۳

    حال اگر مشکل هم‌چنان پابرجا بود، احتمالا خود «کانکشن» باعث بروز مشکل شده است. برای رفع آن، برروی کانکشن مربوطه لمس کرده و چند ثانیه نگه‌دارید.

    حال روی “Forget Network” زده و سپس رمز عبور روتر خود را مجددا وارد نمایید.

 

مرحله ۴

    برنامه‌هایی که اخیرا برروی گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب کرده‌‌اید یا احتمال می‌دهید که این اشکال به آن‌ها ربط داشته باشد را حذف نموده و مجددا «پایداری در ارتباط با روتر» را بررسی نمایید.

 

مرحله ۵

در آخر میتوانید یکبار دستگاه را ریست فکتوری کنید با این کار احتمالا مشکلتان حل خواهد شد.