روتوش زخم در فتوشاپ

آموزش روتوش زخم در فتوشاپ را در این صفحه از همراه رایانه بخوانید و سوالات و مشکلات فتوشاپ خود را تلفنی با شماره 9099070345 شبانه روزی بپرسید !!! آموزش برداشتن زخم و از بین بردن زخمهای صورت با استفاده از فیلتر های فتوشاپ و آشنایی با ابزار Spot Healing Brush را در این مقاله مطالعه کنید .

همانطور که در پستهای قبل مشاهده کردید از جمله کاربردهای فتوشاپ در صنعت عکاسی می باشد که می توانید تصویر افراد را روتوش کرده وایرادات جزئی صورت را برطرف کنید. رفع این ایرادات نباید به صورتی باشد که صورت شخص را غیر طبیعی یا مصنوعی نشان دهد. بنابراین در این پست قصد داریم روتوش صورت و نحوه اصلاح زخم را با ابزار های فتوشاپ آموزش دهیم.

پیشنهاد میکنیم بعد از این مقاله آموزش روتوش حرفه ای عکس در فتوشاپ به همراه آرایش و رتوش صورت در فتوشاپ را نیز بخوانید .


برداشتن زخم صورت در فتوشاپ

از جمله ابزارهایی که برای برداشتن زخم در فتوشاپ استفاده می شود ابزار Healing Brush می باشد. برای استفاده از این ابزار می بایست کلید Alt را نگه داشته و روی قسمت سالم تصویر کلیک کنید. سپس کلید Alt را رها کرده و روی قسمتهای آسیب دیده تصویر کلیک کنید تا ایرادات جزئی صورت برطرف شود. به مثال زیر توجه کنید.

فتوشاپ زخم

در تصویر فوق ایرادات صورت با ابزار Healing Brush برطرف شده است. این ابزار با دقتی که دارد باعث می شود بافتهای صورت خیلی تغییر اساسی روی آن انجام نشود.

 


آشنایی با ابزار Spot Healing Brush

از دیگر ابزارهای ویرایش تصویر ابزار Spot Healing Brush می باشد. برعکس ابزار قبلی که می بایست کلید Alt را نگه داریم و روی قسمت آسیب دیده کلیک کنیم این ابزار به طور خودکار با توجه به ناحیه کناری که روی آن کلیک می کنیم عملیات ویرایش تصویر را انجام می دهد. تصویر زیر با ابزار Spot Healing Brush تعمیر شده است.

فتوشاپ زخم

 


از بین بردن زخمهای صورت با استفاده از فیلتر ها

از ساده ترین راههای از بین بردن زخمهای صورت می توانیم به استفاده از فیلترها اشاره کنیم. این روش سریعترین راه برای از بین بردن جزئیات صورت می باشد. بنابراین می بایست کل صورت را انتخاب کرده و قسمتهای چشم و لبها را انتخاب کنیم. سپس از منوی Filter گزینه Blure   و بعد Smart Blure را انتخاب می کنیم. نتیجه به صورت زیر نمایش داده می شود.

فتوشاپ زخم

جهت آموزش روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ کلیک کنید.

همچنین جهت آموزش لکه گیری صورت و عکس در فتوشاپ نیز می توانید روی این آموزش کلیک کنید.

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 338
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 582
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1176
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1580