مشکل باز نشدن عکس در کامپیوتر

گاهی ممکن است برای تصاویر ما در سیستم مشکلاتی به وجود بیاید که امکان باز کردن، به نمایش در آوردن، جا به جایی، کپی کردن و دیگر اجازه ها از ما سلب شود!

در شرایط فوق به احتمال زیاد رنگ اسم فایل نیز به احمال بسیار زیاد تغییر خواهد کرد ( به سبز یا آبی ) ، و با مشاهده این مشکلات باید به آن پی ببریم که فایل های تصویری ما Encrypt   شده اند.

Encrypt  در واقع نوعی محافظت از فایل است که امکان آن از طریق ویندوز به کاربر Administrator داده می شود و با دادن کلید به شما اجازه کپی برداری نیز داده خواهد شد.

برای باز گرداندن دسترسی های قبلی به کاربر Administrator و دیگر کاربران نیز شما می بایستی فایل ها را از طریق رمز گذاشته شده DeCrypt   کنید.

حال اگر فایل های شما به حالات فوق دچار شدند، در جریان باشید که مطلب خوبی رو برای مطالعه انتخاب کردید، پس برای رفع مشکلتون با همراه رایانه همراه باشید.

اول از همه باید توجه داشته باشید که این امکان فقط در درایو های NTFS امکان پذیر است. ونیز آنکه این قابلیت تنها در نسخه های پریمیوم و حرفه ای ویندوز قابل دسترسی هستند.

و نکته دومی که نمی توان آن را نادیده گرفت آن است که شما با Encrypt کردن فایل هایتان امنیت آنها را تا سطح زیادی بالا خواهد برد، پس میتوان یکی از دلایل انجام این کار را امنیت بالای آن دانست.

برای Encrypt کردن فایل هایتان شما ابتدا میبایست روی پوشه مورد نظرتان راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Properties را انتخاب کنید:

 

حال از پنجره باز شده در زبانه General بایستی گزینه Advanced را انتخاب کنید:

 

حال از پنجره باز شده گزینه Encrypt contents to secure data را تیک دار خواهیم کرد:

 

بعد از کلیک روی ok  و بازگشت به پنجره قبل، شما باید  apply  را نتخاب کنید که در اینجا پنجره ذیل برای شما باز خواهد شد:

 

 

برای قفل گذاری روی فولدر جاری گزینه اول و برای قفل گذاری روی فولدر جاری به همراه زیر فولدر هایش گزینه دوم را انتخاب می کنیم. سپس روی ok کلیک کنید.

حال شما فولدر خود را امن تر کرده اید، به این منظور که تنها با  User  کاربر جاری میتوانید به آن دسترسی داشته باشید و اگر این فولدر را روی ذخیره ساز های جانبی نیز بریزید و در سیستم دیگری بخواهید آن را باز کنید به شما این اجازه داده نخواهد شد و شما تنها روی همان user این امکان را خواهید داشت.

حالا اگر بخواهیم مشکل باز نشدن را حل کنیم بیبایستی در user ای که فولدر را قفل کردیم مراحل قفل کردن را رفته تنها در قسمت زیر تیک Encrypt contents to secure data را بردارید.

 

هم اکنون شما دسترسی به این فولدر و فایل های داخلی آن (از جمله تصاویر و غیره) را برای تمامی کاربران میسر ساخته اید.