سیاه و سفید در فتوشاپ

یکی از امکانات فتوشاپ ، تهیه تصویر در Mode و حالتهای مختلف می باشد. تصویری را که در این محیط ایجاد می کنیم می بایست با توجه به نوع مصرف ، حالت آن نیز تعیین شود. به عنوان مثال تصویری که در Mode RGB تهیه شده است برای قرار دادن در محیط وب بکار برده می شود. همچنین از این حالت برای استفاده تصاویر به جهت میکس و مونتاژ، وارد کردن در حافظه گوشی ، استفاده در نرم افزارهای مختلف مثل Corel به کار می رود.

تعریف Mode و حالتهای رنگ در فتوشاپ

RGB: زمانی که از Mode RGB استفاده می شود یعنی استفاده از حالت سه رنگ می باشد. این اصطلاح مخفف عبارتهای Red , Green , Blue می باشد.

Red= قرمز

Green: سبز

Blue: آبی

CMYK: مد Cmyk برای استفاده در صنعت چاپ به کار می رود. زمانی که این حالت انتخاب می شود رنگ تصاویر مطابق با رنگهای تعبیه شده در دستگاههای چاپ تنظیم می شود. CMYK مخفف عبارات زیر می باشد.

Cyan: آبی فیروزه ای

Magenta: قرمز سرخابی

Yellow: زرد

Black: مشکی

در تصویر زیر یک رنگ در دو حالت RGB و CMYK تنظیم شده است  که می توانید تفاوت این دو حالت را مشاهده کنید.

حالت بعدی حالت Grayscale می باشد که ترکیبی از رنگهای سیاه و سفید می باشد. با انتخاب این حالت تصویر به صورت سیاه و سفید در می آید.

 

Bitmap: این مد رنگ از سیاه و سفید خالص تشکیل شده است از این حالت رنگ در حالتهای چاپ سیلک استفاده می شود.

Lab: این مد کامل ترین حیطه رنگ می باشد که انسان می تواند آنرا ببینید و مستقل از هر دستگاهی عمل می کند. در انتها خاطر نشان می کنم در انتخاب رنگ از سه پارامتر اصلیHSB استفاده می شود.

HUE: نوع رنگ یا فام

Saturation: غلظت رنگ

Brightness: روشنایی

برای تغییر حالتهای رنگ می توانید از منوی Image گزینه Mode و بعد حالت مورد نظر را انتخاب می کنیم. همچنین زمانی که در برنامه فتوشاپ دستور New را اجرا می کنیم در قسمت Mode می توانیم حالتهای رنگ را انتخاب کنیم.

ایجاد تصاویر سیاه و سفید در چاپ

برای تغییر یک تصویر به صورت سیاه و سفید ابتدا تصویر یا تصاویر مورد نظر خود را باز می کنیم. سپس از منوی Image گزینه Mode و بعد Grayscale را انتخاب می کنیم.

فرض کنید می خواهید بخشی از یک تصویر را سیاه و سفید کنید و ما بقی به صورت رنگی باقی بماند. زمانی که دستور فوق را اجرا می کنید کل تصویر به صورت سیاه و سفید تغییر می کند. برای جلوگیری از این کار می بایست ابتدا تصویر خود را در حالت RGB تنظیم کنید. سپس بخش مورد نظر خود را انتخاب کنید. از منوی Image گزینه Adjustment و بعد Desaturase را انتخاب کرده و یا کلیدهای Ctrl+shift+u را می فشاریم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تصاویر سیاه و سفید در فتوشاپ می توانید به صورت 24 ساعته و شبانه روزی با کارشناسان همراه رایانه تماس بگیرید.

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 114
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 329
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 973
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1161