طراحی جلد کتاب با فتوشاپ

آموزش جلد کتاب در فتوشاپ را در این صفحه از همراه رایانه آموزش ببینید و سوالات و مشکلات فتوشاپ خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! نمونه طراحی ساده و زیبای جلد کتاب در فتوشاپ را در کنار آموزش های مرتبط فتوشاپ در این صفحه از همراه رایانه مطالعه کنید .

در این پست قصد داریم برای شما آموزش طراحی جلد کتاب در فتوشاپ را قرار دهیم تا بتوانید برای نوشته های خود جلد تهیه کنید. قبل از اینکه بخواهید اقدام به طراحی جلد کنید می بایست با ابزارهای کمکی فتوشاپ آشنا شوید تا بتوانید موضوعات را روی جلد را به صورت مرتب قرار دهید.

 

ابزارهای کمکی برای طراحی جلد کتاب در فتوشاپ


از ابتدایی ترین ابزارها در اندازه گیری اشکال می توانیم به خط کش اشاره کنیم که در بالا و سمت جپ صفحه قرار می گیرد. برای نمایش خط کش از کلیدهای Ctrl+R و یا از منوی View گزینه Ruler را انتخاب می کنیم.

طراحی جلد کتاب با فتوشاپ

از دیگر ابزارهای کمکی Grid می باشد که صفحه شما را به صورت جدول بندی تنظیم می کند. زمانی که صفحه شما جدول بندی می شود به راحتی می توانید اشکال خود را چینش کنید. برای فعال یا غیر فعال کردن Grid از کلیدهای ترکیبی Ctrl,’ استفاده می کنیم.

طراحی جلد کتاب با فتوشاپ

از دیگر ابزارها به Guideline می توانیم اشاره کنیم. برای نمایش این خطوط از روی خط کش به سمت داخل صفحه درگ می کنیم تا این خطوط روی صفحه قرار بگیرند. به تصویر زیر توجه کنید.

 

طراحی جلد کتاب با فتوشاپ

 

طریقه طراحی جلد کتاب


برای طراحی جلد کتاب می بایست طول و عرض جلد را مشخص کنید. سپس یک مقدار برای شیرازه و همچنین صفحه پشت را نیز محاسبه کنید. به عنوان مثال اگر ابعاد جلد 15*25 باشد و دو سانت هم عمق شیرازه می باشد. بنابراین برای ایجاد یک صفجه جدید عدد 15 را در 2 ضرب می کنیم و با دو جمع می کنیم تا نتیجه به صورت زیر نمایش داده شود.

طراحی جلد کتاب با فتوشاپ

برای اولین مرحله رنگ زمینه کتاب را مشخص می کنیم. این طرح می تواند رنگ،پترن،تصویر ، گرادیانت و ... باشد. ما در مثال فوق با استفاده از طرحهای متفاوت، جلد یک کتاب شعر حافظ را برای شما با استفاده ا پترنها طراحی کرده ایم.برای آشنایی با پترن فتوشاپ کلیک کنید.

در ادامه یک تصویر از حافظ را به همراه تصویر حافظ را روی جلد قرار داده ایم. متن دیوان شعر حافظ را با قلم نستعلیق وارد کرده ایم و در ادامه تصویر حافظ را نیز روی جلد قرار داده ایم.

 

در ادامه برای شیرازه کتاب عبارت دیوان حافظ و نام گرد آوری کننده را قرار داده ایم که در تصویر زیر می توانید تغییرات را مشاهده کنید.

 

 

می خواهیم در پشت جلد توضیحات نویسنده یا یکی از اشعار حافظ را قرار دهیم. بنابراین می بایست از ابزار T استفاده کنیم. بنابراین ابزار مورد نظر را انتخاب کرده و روی صفحه به صورت زیر درگ می کنیم و متن مورد نظر خود را وارد می کنیم. برای آموزش وارد کردن متن و ویرایش متن در فتوشاپ کلیک کنید.

طراحی جلد کتاب با فتوشاپ

زمانی که فایل خود را ذخیره می کنید می بایست یک فایل به صورت زیر برای شما نمایش داده شود.

طراحی جلد کتاب با فتوشاپ

 


لینک های جذاب

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 695
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 990
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1475
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1892