مشکل هنگ کامپیوتر

 

برای بسیاری از کاربران پیش آمده که به هنگام کار با سیستم ، یا اجرای برنامه ها به صورت همزمان ، سیستمشان هنگ می کند متوقف می شود و موس و کیبورد و .... عملا عملکردی روی سیستم ندارند در این حالت کمی به سیستم خود اجازه دهید تا پردازش را انجام دهد و از فشردن همزمان صفحه کیبورد و یا کیلیک کردن های پشت هم پرهیز کنید پس از کمی مکس کلید های Ctrl و Alt و Delete را همزمان باهم فشار دهید ، پنجره ایی با عنوان Task Manager  برای شما باز می شود و از بین آنها می توانید برنامه ایی را که باعث کندی سیستم شما شده است را انتخاب کنید و سپس گزینه End now و یا End Task  را انتخاب کنید .

گاه پیش می آید که حتی Task manager هم قادر به رفع هنگی سیستم شما نیست که برای رفع هنگی فعلی می توایند سیستم را راه اندازی مجدد و یا Restart کنید.

استفاده از Restart ویا Task manager  راه حل مناسبی است ولی اگر سیستم شما همیشه دچار هنگی و کندی است بهتر است سیستم خود را از لحاظ سخت افزاری بررسی کنید گاهی خرابی کارت گرافیک و یا دیگر قطعات باعث ایجاد تداخل وکندی سرعت می شود.

ازجمله عواملی که باعث کندی سیستم می شود آپدیت نبودن درایورهای سیستم است که می بایست آنها را آپدیت نمایید.گاهی اوقات خرابی یک درایور موجب هنگ شدید سیستم می شود طوری که شما حتی نمی توانید ویندوز را به صورت عادی بالا بیاورید در این حالت سیستم را ری استارت کرده و به طور مداوم کلید F8 را فشار دهید تا وارد محیط  Safe mode و یا حالت امن شوید

 سپس روی My computer  و یا This pc کلیک کرده و سپس گزینه Manage را انتخاب کنید و از  قسمت device manager  درایور مورد نظر را انتخاب کنید و Unistall کنید .

چنانچه تمایل داشتید در رابطه با این مطلب اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با کارشناسان ما درهمراه رایانه تماس بگیرید. 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204