مشکل اتصال کامپیوتر به اینترنت

مشکل اتصال کامپیوتر به اینترنت

گاهی اوقات کاربر نمی تواند به اینترنت متصل شود این مشکل دلایل زیادی دارد که برخی از کاربران از آن بی خبرند اگر شما از آن دسته افرادی هستید که با مشکل اتصال کامپیوتر به اینترنت روبه رو هستید به شما توصیه می کنیم این مطلب را تا آخر مطالعه فرمائید.

 

Ping از کارت شبکه

در ابتدا برای اینکه در سیستم شما مشخص شود که مشکل قطع اینترنت  سخت افزاری است و یا نرم افزاری می توانید از کارت شبکه ping گرفته  و عملیات send و Resive داده را مشاهده کنید با این کار مشخص می شود که کارت شبکه در ویندوز کار می کند و یا نه برای حل مشکل قطع اینترنت کامپیوتر  با همراه رایانه همراه باشید.

Run( ترکیبی از دکمه های win+R) را باز کنید CMD را تایپ کنید و ENTER  بزنید در این قسمت وارد محیط داس می شوید Ping ip default getway را بنویسید و اینتر بزنید دراینجا در صورتی که نتیجه ی ping  بصورت Replay from باشد یعنی کارت شبکه در محیط ویندوز کار می کند اما در صورتی که transmit fail باشد مشکل سخت افزاری است و کارت شبکه در سیستم شما کار نمی کند که در این زمان می توانید سیستم خود را به یک مرکز سخت افزاری معتبر ارجاع دهید و مشکل قطع اینترنت کامپیوتر خود را با تعمیر کارت شبکه حل کنید.

 

درایور کارت شبکه را آپدیت کنید

گاهی اوقات  دلیل مشکل اتصال به اینترنت مربوط به درایور کارت شبکه یا قدیمی بودن  آن می شود پس سعی کنید درایور کارت شبکه خود را بروز کنید البته شاید با تعویض کارت شبکه مشکل برطرف شود چون ممکن است ناسازگاری کارت شبکه باعث وصل نشدن کامپیوتر به اینترنت شود.

 

حذف و نصب درایور کارت شبکه

بعضی وقتها درایور کارت شبکه به دلیل اپدیت ویندوز و یا ویروسی شدن خراب می شود و کارت شبکه در ویندوز نمی تواند تبادل داده انجام دهد در واقع درایور واسط بین کارت شبکه و ویندوز می باشد و از طریق درایور شبکه است که کارت شبکه در ویندوز شناسایی می شود درصورتی که این درایور بدلیل نوسانات برق و یا دلایل ذکر شده در بالا خراب شود اینترنت وصل نمی شود .

برای حل مشکل اتصال اینترنت به کامپیوتر می توانید روی آیکن My computer راست کلیک کرده گزینه ی Manag را انتخاب کنید و وارد بخش دیوایس منیجر (Device Manager)  شد و تمامی زیر مجموعه های کارت شبکه (Network adapter) را حذف و سپس از طریق سی دی درایور پکسلوشن (Driver packslution)  درایور کارت شبکه را نصب و اپدیت می کنید در صورتی که مشکل شما نرم افزاری باشد مشکل قطع اینترنت کامپیوتر شما حل می شود.

 

آنتی ویروس را غیر فعال کنید

ممکن است برخی از آنتی ویروس ها با ویندوز شما سازگاری نداشته باشند و همین مانع اتصال کامپیوتر به اینترنت می شود پس آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید و مجددا تست کنید شاید با این روش مشکل اتصال کامپیوتر برطرف شود اما اگر باز مشکل وجود داشت حتما آنتی ویروس را دوباره فعال کنید.

 

فایروال را غیر فعال کنید

شاید دلیل به وجود آمدن مشکل اتصال کامپیوتر به اینترنت فایروال باشد برای رفع مشکل خود آن را غیرفعال کنید برای غیر فعال کردن ابتدا cmd باز کنید عبارت advfirewall set allprofiles state off  را بنویسید و سپس اینتر را بزنید حال در مرورگرتست کنید ببینید میتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید . برای فعال کردن دوباره فایروال عبارت netsh advfirewall set allprofiles state on را بنویسید و دکمه اینتر را بزنید.

 

استفاده ازابزارهای عیب یابی

اگر با مراحل فوق مشکل اتصال کامپیوتر به اینترنت رفع نشد از ابزارهای عیب یابی کمک بگیرید برای استفاده از ابزارهای عیب یابی کنترل پنل را باز کنید و روی گزینه ی Network and Sharing Center کلیک کنید.

حال در پایین صفحه روی Troubleshoot problems بزنید تا مراحل عیب یابی شروع شود در صورت وجود مشکل ابزار عیب یابی به شما هشدار می دهد البته راه حل آن را هم به شما می گوید.

در صورتی که مشکل قطع اینترنت کامپیوتر شما حل نشد می توانید با مرکز همراه رایانه تماس گرفته و با کارشناسان صحبت کنید اهمراه رایانه بصورت شبانه روزی اماده ی پاسخگویی به مشکلات شما کاربران عزیز می باشد.

تماس فقط از طریق تلفن ثابت 9099070345

اما در صورتی که به تلفن ثابت دسترسی ندارید می توانید وارد سایت همراه رایانه شده و خرید شارژ را انتخاب کنید و در سامانه شارژی ثبت نام کنید با خرید شارز می توانید با کارشنا سانه همراه رایانه تماس گرفته و مشکل قطع اینترنت کامپیوتر خود را حل کنید .

نکته : با خرید شارژ هزینه مکالمه 50 در صد تخفیف دارد.

درصورتی که گوشی شما اندروید است می توانید از بازار اپلیکیشن همراه رایانه را نصب کنید و خرید شارژ را انتخاب کنید و با کاشناسان همراه رایانه تماس بگیرید.

دانلود کردن اپلیکیشن همراه رایانه باعث می شود شما راحت تر راه حل مشکلات خود را پیدا کنید پس وقت را از دست ندهید و همین حالا اپلیکیشن همراه رایانه را دانلود و نصب کنید.

برای دانلود اپلیکیشن همراه رایانه از بازار اینجا کلیک کنید  .

لینک دانلود نرم افزار همراه رایانه از بازار 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 879
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1085
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1559
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1949