خط منحنی و خط کشی در فتوشاپ

از جمله ابزارهای کاربردی در یک طراحی حرفه ای خط کش می باشد. خط کشها در واقع به کاربر کمک می کنند خطوط راهنما را ایجاد کرده و هم چنین اشیاء موجود در طراحی را با دقت بیشتری طراحی کرده و در کنار یکدیگر قرار دهید تا بتوانید یک طراحی حرفه ای و قابل قبول را ارائه بدهید.

طریقه نمایش خط کش و کاربرد خط کش

برای نمایش خط کش از منوی Windows گزینه Rulers را انتخاب می کنیم. از کاربردهای خط کش همانطور که گفته شد ایجاد خطوط راهنما یا Guideline می باشد که برای طراحی جلد کتاب و پوستر و سایر موارد بکار می رود.

جهت آشنایی بیشتر با خط کش روی عبارت  خط کش در فتوشاپ کلیک کنید.

طریقه ایجاد خطوط منحنی در فتوشاپ

برای ترسیم یک خط می توانید از ابزار Pen Tools استفاده کنید. زمانی که این ابزار را از نوار ابزار انتخاب می کنید می بایست روی دو نقطه متفاوت کلیک کنید. به تصویر زیر توجه کنید. در این تصویر علاوه بر اینکه یک خط ترسیم شده است ابزارهای مربوط به ترسیم خط نیز نمایش داده می شود.

برای اینکه این خط به یک خط منحنی، تبدیل شود ابتدا می بایست ابزار Add Anchor را انتخاب کرده و در نقطه میانی خط کلیک کنید و زمانی که درگ می کنید می توانید خطوط صاف را به منحنی تبدیل کنید. در ادامه می بایست یک مستطیل طراحی کنید و سپس بخشی از آن را به منحنی تبدیل کنید.

 

در ادامه با توجه به توضیحاتی که گفته شد می بایست بتوانید طرح زمینه زیر را طراحی کنید.

زمانی که یک منحنی ترسیم می کنید برای داشتن تسلط بیشتر بر روی این خط می بایست کلید Alt را نگه داریم و بعد خطوط کمکی را حرکت داده تا بتوانیم تسلط بیشتری بر روی خطوط ایجاد شده داشته باشیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان همراه رایانه در تماس باشید.

جهت آشنایی بیشتر با کاربرد خط کش روی عبارت طراحی جلد کتاب با فتوشاپ کلیک کنید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 695
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 990
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1475
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1892