ثلث در فتوشاپ

یکی از امکاناتی که خیلی از کاربران در نوشته های خود از آن استفاده می کنند امکان کشیدگی حروف می باشد که در خیلی از فونتهای نستعلیق برای کاربران قرار داده نشده است. ولی اگر از فونت ثلث میرعماد استفاده کنید میتوانید اکثر حروف مورد نظر خود را بکشید. لازم به ذکر است برای این کار می توانید از کلیدهای ترکیبی Shift+J استفاده کنید.

ممکن است این فونت در بعضی نرم افزارها مثل Wordpad و آفیس به خوبی عمل کند ولی در یکسری از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ ، کرل و ... بخوبی کار نمی کند. چنانچه قصد دارید از این فونت در نرم افزارهای گرافیکی استفاده کنید می توانید متن ایجاد شده را در نرم افزار Word وارد کرده و تغییرات مورد نظر خود را در آن اعمال کنید. سپس فایل خود را به Pdf تبدیل کنید.

در ادامه فایل Pdf را می توانید به برنامه های خود از قبیل فتوشاپ ، ایندیزاین و ... را وارد کرده و تغییرات لازم را روی آن اعمال کنید.

در ادامه لازم به ذکر است که از این فونت برای نوشتن سوره های قرآن کریم، نوشتن پشت جلد، سرلوحه و کتیبه ها استفاده می شود و همچنان نیز استفاده از این فونت رواج دارد.

طریقه نصب فونت ثلث در ویندوز

چنانچه از ویندوز Xp استفاده می کنید فونت دانلود شده را در درایو C پوشه ویندوز کپی کنید ولی اگر از ویندوزهای دیگر مثل 7 و 8 و ... استفاده می کنید کافیست فونت را دانلود کرده و اگر فشرده می باشد از این حالت خارج کنید. سپس روی فونت دریافت شده راست کلیک کنید و گزینه Install را انتخاب کنید. فونت مورد نظر شما به راحتی درون ویندوز شما قرار گرفته است. تصویر زیر با استفاده از فونت ثلث در فتوشاپ ایجاد شده است.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 529
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 842
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1366
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1763