وضوح تصویر در فتوشاپ

از کاربردهای فتوشاپ ، افزایش وضوح تصویر در فتوشاپ می باشد. این وضوح تصاویر به شکلهای مختلف صورت می گیرد ولی بهتر است ابتدا با دوربینهای با کیفیت ، تصویر خود را تهیه کنید و یا اگر از اسکنر استفاده می کنید از اسکنرهای با کیفیت بالا استفاده کنید تا تصویر واضخ تری به شما نمایش دهد.

راههای افزایش وضوح تصویر در فتوشاپ

قبل از اینکه بخواهیم راجع به افزایش وضوح تصویر در فتوشاپ صحبت کنیم می بایست با یکسری از اصطلاحات آشنا شوید. اولین اصطلاح پیکسل می باشد که به نقاط تشکیل دهنده تصاویر می گویند، هر چقدر تعداد این نقاط بیشتر باشد تصویر واضح تری خواهید داشت.

اصطلاح بعدی که می بایست با آن آشنا شوید اصطلاح رزولوشن می باشد که در واقع همان کیفیت تصاویر می باشد. رزولوشن معمولا از مقدار 72 تا 300 می باشد که در برنامه ها و دستگاههای مختلف متفاوت می باشد البته این مقدار در دستگاههای قویتر ممکن است تا 1000 هم برسد.

البته برای اینکه بتوانیم یک تصویر با کیفیت مشاهده کنیم می بایست مانیتور قوی داشته باشیم همینطور سیستم رایانه ای نیز می بایست از یک کارت گرافیک با کیفیت بالا پشتیبانی کند تا تصویر را با دقت نمایش داده و همچنین در نمایش فیلمها نیز دچار وقفه نباشد.

این مسئله در گوشیها نیز صادق است. چنانچه در یک گوشی با کیفیت عالی تصویری تهیه کنید و بخواهید همان فیلم و تصویر را در گوشی دیگری که در رده های پایین تر قرار دارد ارسال کنید متوجه می شوید که تصویر به کندی باز شده و یا فیلم و صدا با تاخیر پخش می شوند.

جهت آموزش وضوح تصویر در فتوشاپ کلیک کنید.

با کلیک بر روی عبارت راههای بالا بردن افزایش کیفیت تصویر در فتوشاپ با این روش افزایش کیفیت تصویر نیز آشنا شوید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 567
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 865
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1392
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1809