روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ

روتوش اتوماتیک و خودکار عکس در فتوشاپ و آموزش های روتوش مختلف + پشتیبانی تلفنی 9099070345 شبانه روزی فتوشاپ و کوشی را در همراه رایانه دنبال کنید


پیشنهاد می کنیم در آخر این آموزش به صفحه روتوش عکس در فتوشاپ و همچنین میکاپ در فتوشاپ و نیز نرم افزار روتوش خودکار عکس در فتوشاپ را نیز مطالعه کنید .

ابزارهایی که در بالا به آن اشاره کرد جزء مجموعه ابزارهایی می باشد که کاربر می بایست با آنها کار کرده تا بتواند یک تصویر قابل قبول به بیننده منتقل کند. ولی ممکن است شما بخواهید روتوش سریعتر انجام شود. بنابراین ما به شما در ادامه یک فیلتر را معرفی خواهیم کرد که بتوانید سریعتر تصویر خود را روتوش کنید ولی قبل از آن با ابزار Blur Tool آشنا شوید.

این ابزار به کاربر کمک می کند تا ناحیه های مورد نظر خود را محو کند. به عنوان مثال برای روتوش صورت می بایست ابتدا خال و جوشهای صورت را محو کنید. برای آشنایی با این ابزار به مراحل زیر دقت کنید.

روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ

برای اصلاح تصویر فوق ابتدا با ابزار Blure Tool خالها و جوشهای صورت را محو می کنیم. تا تصویر به صورت زیر در بیاید.

در ادامه صورت شخص را به صورت زیر انتخاب کنید.

سپس از منوی فیلتر، گزینه Blure و سپس Surface Blure را انتخاب می کنیم.

نتیجه این تغییرات را در تصویر زیر ببینید.

توضیحاتی که ارائه داده شد تنها بخشی از آموزش روتوش صورت می باشد. چنانچه نیاز به توضیحات بیشتری داشتید و یا می خواهید روتوش صورت را به شکل اتوماتیک انجام دهید با کارشناسان همراه رایانه تماس گرفته و از راهنماییهای آنها در جهت آموزش بهتر فتوشاپ بهره مند شوید.

 


روتوش معمولی عکس در فتوشاپ

از مهم ترین مباحث در فتوشاپ، روتوش تصاویر می باشد. در واقع زمانی که تصویر یا شی را روتوش می کنیم آن تصویر بهتر به نظر بیننده می رسد. معایب عکس از بین رفته و اگر احیانا عکس حالت شکستگی داشته باشد با روتوش می توانیم آنرا از بین ببریم.

از ابزارهای فتوشاپ می توانیم به سه ابزار کاربردی و خیلی مهم اشاره کنیم که در ادامه شرح داده شده است.

روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ

یکی از این ابزارها Clone Stamp می باشد که در تصویر فوق نشان داده شده است.کاربرد این ابزار به اینصورت می باشد که از یک ناحیه سالم کپی برداشته و روی ناحیه آسیب دیده کلیک می کنیم. برای ویرایش تصاویر ترک خورده و یا ویرایش صورت این ابزار می تواند مفید باشد.  طریقه کار با این ابزار به این صورت است که ابتدا دکمه Alt را نگه می داریم و روی ناحیه سالم تصویر کلیک می کنیم. سپس کلید Alt را رها کرده و روی ناحیه آسیب دیده کلیک می کنیم. می بایست دقت کنید که همیشه از نزدیک ترین نقطه به ناحیه آسیب دیده می بایست کپی برداریم تا تصویر واقعی تر به نظر برسد. به تصویر زیر دقت کنید. در این تصویر از ناحیه سالم کپی برداری شده و در ناحیه سالم قرار داده شده است.

از ابزارهای دیگر در زمینه روتوش تصاویر می توانیم به Healing Brush اشاره کنیم. برای کار با این تصویر مانند ابزار قبلی از یک ناحیه سالم کپی گرفته و روی ناحیه آسیب دیده قرار می دهیم.  تفاوت این ابزار با قبلی در این می باشد در ابزار قبلی عینا ناحیه کپی گرفته شده را منتقل می کرد ولی ابزار Healing Brush ناحیه انتخابی را با ناحیه کپی شده مقایسه کرده و یک رنگ ترکیبی ایجاد می کند. این ابزار بیشتر برای ویرایش صورت بکار می رود.

یکی دیگر از ابزارهای روتوش ابزار Spot Healing Brush می باشد. تفاوت این ابزار با ابزار قبلی در این می باشد که نیازی به کپی برداری ندارد و زمانی که روی یک ناحیه آسیب دیده کلیک می کنید با توجه به نزدیکترین نقطه ، نمونه برداری کرده و ناحیه مورد نظر را اصلاح می کند.

کاربرد ابزار Patch Tools

یکی دیگر از ابزارهای ویرایش تصویر ابزار Patch Tools می باشد. به این ابزار اصطلاحا ابزار وصله زنی هم می گویند. با این ابزار می توانید یک ناحیه را انتخاب کنید و ناحیه انتخابی را در یک قسمت دیگر قرار دهید. این ابزار نیز برای ویرایش صورت و تصاویر آسیب دیده بسیار مفید می باشد.

روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ


جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204