اکشن فتوشاپ

آموزش اولیه کار با اکشن در فتوشاپ را در همراه رایانه بخوانید و سوالات و مشکلات خود را تلفنی از 9099070345 همراه رایانه بپرسید !!! در این مفاله کار با اکشن های فتوشاپ و نحوه استفاده از اکشن های آماده فتوشاپ در کنار طریقه ساخت و نمایش Action را آموزش می بینید

از جمله امکانات جالب در فتوشاپ اکشنها می باشد که برای اجرای چند دستور به صورت یکجا و پشت هم به کار می روند. فرض کنید چند تصویر دارید که می خواهید همه آنها را به یک اندازه واحد و با حالت سیاه و سفید ذخیره کنید. بنابراین ابتدا می بایست اکشن مورد نظر خود را بسازیم و بعد از آن استفاده کنیم که در ادامه به آن اشاره خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم آموزش رتوش حرفه ای عکس و استایل در فتوشاپ را در کنار آموزش متحرک سازی عکس در فتوشاپ بخوانید .

 


طریقه نمایش اکشنها

برای نمایش پالت اکشنها می بایست از منوی Windows گزینه Action را انتخاب کنیم و یا کلید F9 را بفشاریم. در لیست اکشنها یک سری اکشن وجود دارد که با انتخاب هر کدام از آنها و فشردن دکمه Play اکشن اجرا شده و دستور تغییر می کند. در تصویر زیر مشاهده می کنید که یک تصویر در این محیط باز شده و اکشن انتخابی روی آن اجرا شده است.

اکشن فتوشاپ

 


طریقه ساخت اکشن

برای ساخت اکشن ابتدا یک تصویر باز می کنیم. سپس از پالت اکشن گزینه New Action را  انتخاب می کنیم و یک نام برای اکشن خود در نظر می گیریم  سپس روی گزینه Record کلیک می کنیم. از این به بعد هر تغییری که روی تصویر انجام شود در پالت اکشن ذخیره می شود.

اکشن فتوشاپ

بعد از اینکه دستورات خود را انجام دادیم روی دکمه Stop در پایین پالت Layer کلیک می کنیم تا اکشن مورد نظر ما ساخته شود. برای استفاده از اکشن می بایست روی اکشن مورد نظر خود کلیک کرده و بعد Play کنیم.

فرض کنید یکسری تصاویر دارید که میخواهید همه آنها بصورت سیاه و سفید و در ابعاد 6*4 تنظیم کنید. بنابراین یکی از تصاویر را باز کرده اکشن خود را می سازیم. سپس تصاویر خود را باز کرده ، روی آنها کلیک می کنیم و اکشن را اجرا می کنیم. به این ترتیب فقط با کلیک کردن روی اکشن دستورات اجرا می شوند و نیازی به اجرای مجدد دستورات نیست.

نکته جالب توجه در مورد اکشنها اینست که می توانید اکشنهای مختلف را از سایت دانلود کنید. بعد از اینکه آنها را از حالت فشرده خارج کردید پالت اکشن را باز کرده سپس روی فلش کنار کلیک کرده و Load action را انتخاب می کنیم. یک Browser باز شده و می توانید اکشن خود را انتخاب کنید. بدین ترتیب اکشن انتخابی در لیست سایر اکشنها قرار گرفته و آماده استفاده می باشد.

اکشن فتوشاپ

هر گونه سئوال در در مورد اکشنهای فتوشاپ را می توانید به صورت شبانه روزی و 24 ساعته از کارشناسان همراه رایانه جویا شوید. همراه رایانه به صورت 24 ساعته و شبانه روزی پاسخگوی سئوالات شما در زمینه انواع سئوالات فتوشاپ و مخصوصا اکشنها می باشد.

 


لینک های جذاب

 

جدیدترین مطالب

OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 215
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 131
دیلیت اکانت wispi

دیلیت اکانت wispi

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 150
نصب تلگرام طلایی برروی آیفون

نصب تلگرام طلایی برروی آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 191