فتوشاپ تغییر رنگ لباس

یکی از قابلیت های که بسیاری از کاربرانی که در زمینه فتوشاپ چه به صورت حرفه ای و چه به صورت مبتدی طراحی انجام می دهند  به آن علاقه مند هستند تغییر رنگ قسمتی از تصویر به نحوی که جلوه ای طبیعی داشته می باشد در این اموزش قصد براین است که لباس کودکی که در تصویر مشاهده می کنید را تغییر رنگ دهیم برای این کار ابتدا عکسی را که قصد داریم ویرایش کنیم از طریق منویFile  گزینه open  وارد محیط می کنیم یا اینکه پنجره ای را که تصویر در آن می باشد را  باز نموده و تصویر مورد نظر را به داخل برنامه درک می کنیم .

پس از وارد کردن تصویر به محیط برنامه قسمتی را که قصد داریم رنگ آن را ویرایش کنیم را انتخاب می کنیم برای این کار می توانیم از ابزارهای select  استفاده نموده و یا از طریق ابزار pen   یک مسیر ایجادکنیم و درنهایت با کلیک راست برروی ناحیه انتخابی و انتخاب گزینه make to selection  آن را تبدیل به یک ناحیه انتخابی نماییم.

پس از انتخاب ناحیه مورد نظر از طریق منوی image  زیر گزینه adjustments  زیر گزینه    Variations می توانید رنگ دلخواهتان را به تصویر اعمال نمایید .

در این تصویر ابتدا جلیقه را انتخاب می کنیم که می توانید از ابزار های مختلف انتخاب جهت این کار استفاده کنید . فقط دقت کنید که انتخابی دقیق داشته و از انتخاب قسمت های اضافی خودداری نمایید .

 

 

پس از انتخاب ناحیه مورد نظر به مسیر ذکر شده مراجعه کرده  ورنگ مورد دلخواهتان  را تعیین نمایید زمانی که کادر variations  را باز می کنید می توانید رنگ های متفاوتی از قبیل قرمز زرد آبی صورتی ارغوانی سبز قرمز را به تصویر اعمال نموده و میزان روشنایی یا تیرگی آن را تعیین کرده و در حالت های متفاوت کامل و اشباع یا نیمه یا سایه دار و های لایت آن را تست نمایید .

 

پس از اعمال رنگ مورد نظرتان قسمت دیگری از تصویر را انتخاب کرده در تصویر زیر ما با استفاده از ابزار عصای جادویی وماسک به انتخاب آستین پیراهن کودک پرداخته ایم  با استفاده از ابزار ماسک شما به راحتی می توانید عمل انتخاب را به شکلی دقیق تر کامل نمایید به صورتی که پس از فعال کردن این ابزار قسمت هایی را که قصد دارید در ناحیه select  شما موجود باشد پاک می کنید و با استفاده از ابزار قلم می توانید قسمت هایی را که می خواهید خارج از ناحیه انتخابی باشد را رنگ آمیزی می نمایید .

 

سپس مجددا به مسیر variation  مراجعه کرده و رنگ تصویر را به رنگ مورد نظرمان تغییر می دهیم

 

برای شلوار کودک نیز پس از انجام عمل انتخاب به مسیر مراجعه کرده و تغییرات لازم را اعمال می نماییم .

 

 

 

در نهایت تصویری مشابه تصویر زیر خواهیم داشت .

 

 در تصویر زیر می توانید مقایسه ای از این پروژه و تصویر اصلی مشاهده نمایید.

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 695
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 990
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1475
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1892