فتوشاپ طراحی لوگو

یکی از امکاناتی که فتوشاپ در اختیار کاربران خود قرار می دهد امکان استفاده از ابزار Shape  ، لایه ها ، ابزارهای انتخاب جهت ایجاد اشکال جدید یو یا لوگو می باشند. معمولا لوگو به عنوان شاخص برای شناسایی یک موسسه و یا محصول بکار می رود و خیلی از محصولات هستند که بدون نام بردن و فقط با استفاده از لوگو قابل شناسایی می باشند. برای اینکه بتوانید یک لوگو در فتوشاپ طراحی کنید ابتدا می بایست با ابزار Shape  آشنا شوید. این ابزارها در نوار ابزار به صورت زیر قابل مشاهده می باشد.

فتوشاپ طراحی لوگو

زمانی که این ابزار را انتخاب می کنید گزینه Custom shape Tool در انتها نمایش داده می شود که با انتخاب آن در قسمت Option Bar می توانید اشکال بیشتری را انتخاب و ترسیم کنید.

فتوشاپ طراحی لوگو

برای ایجاد اشکال جدید می بایست یکسری از اشکال با یکدیگر ادغام شوند و یا از یکدیگر تفکیک شوند. بنابراین بهتر است با این گزینه ها که در قسمت Option bar آشنا شوید:

فتوشاپ طراحی لوگو

 

Create new shape layer: ساخت شکل جدید و ایجاد لایه جدید

Add to shape Area: اضافه کردن یک شکل به شکل جدید

Subtract From shape Area: کاهش یک قسمت از شکل توسط ترسیم شکل جدید

Explode overlapping shape area: ادغام دو شکل با یکدیگر

شکل زیر توسط بکار گیری دستورات بالا و با استفاده از اشکال دایره ایجاد شده است.

 

 

فتوشاپ طراحی لوگو

ایجاد لوکو با استفاده از لایه ها

 یکی دیگر از راههای ایجاد لوگو استفاده از لایه  ها می باشد. ما در ادامه قصد داریم لوگوی ال جی را برای شما با استفاده از لایه ها ترسیم کنیم. بنابراین ابتدا یک صفحه جدید باز کرده یک دایره ترسیم می کنیم. سعی کنید مطابق شکل زیر ابتدا یک لایه ایجاد کرده و بعد روی آن با استفاده از ابزار Select یک دایره ایجاد کنید.

فتوشاپ طراحی لوگو

در ادامه یک دایره با ابزار select ترسیم می کنیم. منوی Edit را باز کرده و از قسمت Stroke یک ضخامت برای آن در نظر می گیریم. دقت کنید این دایره نیز بر روی لایه جدید مطابق شکل زیر ساخته شود.

فتوشاپ طراحی لوگو  

سپس همانطور که لایه دو را انتخاب کرده ایم یک کادر در یک چهارم دایره ترسیم می کنیم تا بتوانیم دایره را به صورت زیر برش دهیم.

فتوشاپ طراحی لوگو

نتیجه به صورت زیر نمایش داده می شود.

فتوشاپ طراحی لوگو

 

برای اینکه بتوانیم حرف L را طراحی کنیم با استفاده از ابزار انتخاب مستطیلی می توانیم این کار را انجام دهیم. بنابراین ابتدا لایه را انتخاب می کنیم و بعد مطابق شکل زیر حرف L را طراحی و رنگ آمیزی می کنیم.

فتوشاپ طراحی لوگو

اگر به لوگوی LG توجه کرده باشید یک خط صاف نیز در کنار دایره وجود دارد که نیم دایره را شبیه جرف G در می آورد . بنابراین یک لایه اضافه کرده و خط صاف را نیز طراحی و رنگ آمیزی می کنیم.

فتوشاپ طراحی لوگو

 

در ادامه نیز یک لایه جدید ایجاد کرده و دایره را ترسیم می کنیم. در نهایت آرم ال جی به صورت زیر ایجاد می شود.

فتوشاپ طراحی لوگو

در ادامه آرم ال جی شما به صورت زیر آماده می شود.

فتوشاپ طراحی لوگو

چنانچه جهت طراحی آرم در فتوشاپ و یا سایر نرم افزارهای کاربری مشکلی داشتید می توانید با همراه رایانه تماس گرفته و از راهنماییهای آنها در جهت طراحی و ایجاد آرم و لوگو بهره مند شوید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204