میکاپ در فتوشاپ

میکاپ کردن تصاویر و عکس ها را در این صفحه بخوانید و سوالات و مشکلات فتوشاپ خود را تلفنی با شماره 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! در این صفحه شما آشنایی با ابزار های میکاپ و آرایش صورت در فتوشاپ را در کنار آموزش روتوش صورت و تصویر آموزش می بینید .

از جمله کاربردهای فتوشاپ استفاده ان در عکاسی می باشد. در این شیوه استفاده از فتوشاپ می توانید تصاویر خود را آرایش یا اصطلاحا میکاپ کنید. قبل از اینکه بخواهید تصاویر خود را میکاپ کنید می بایست با ابزارهای روتوش عکس آشنا شوید.

ابزار Dodge : از این ابزار برای روشن تر کردن قسمت انتخابی به کار می رود.

ابزار Burn: از این ابزار برای تیره تر کردن قسمت انتخابی به کار می رود.

ابزار Spong: از این ابزار برای افزایش یا کاهش اشباع رنگ استفاده می کنیم.

تصویر فوق با ابزار Burn تیره تر شده است. با ابزار Dodge نیز می توانیم تصویر تیره را روشن کنیم.

تصویر این کودک زیبا نیز با ابزارهای فتوشاپ میکاپ شده است.

برای آموزش حرفه ای تر آرایش صورت و گریم چهره به لینک مورد نظر بروید .

 


آشنایی با سایر ابزارهای میکاپ تصاویر

در میکاپ تصاویر علاوه بر رنگ دادن و پر رنگ کردن قسمت های مختلف باید جوش ها و ناصافی های پوست هم ناپدید شود و تصویر باید به عبارتی روتوش شود . که در تصویر زیر یک صورت را روتوش کرده و به عبارتی با ابزار های میکاپ پوست صورت را صاف و یکدست کردیم.

در صورت نیاز به آموزش حرفه ای تر روتوش عکس روی لینک مورد نظر کلیک کنید .

از دیگر ابزارهایی که در زمینه میکاپ فتوشاپ می توانیم از آنها استفاده می کنیم ابزارهای Blure , Sharpen,Smudge می باشد. این ابزارها هر چند در زمینه های دیگر مانند روتوش نیز استفاده می شوند ولی نقش مهمی هم در میکاپ صورت خواهند داشت که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

blur: جهت محو کردن قسمتهای انتخابی به کار می رود.

Sharpen Tools: جهت روشن کردن لبه های محو به کار می رود.

Smudge: جهت کشیدن رنگ از یک ناحیه به ناحیه دیگر به کار می رود.تصویر زیر با استفاده از ابزارهای نام برده روتوش شده است.

 جهت آشنایی با روتوش اتوماتیک عکس در فتوشاپ  کلیک کنید.

 


کاربرد ابزارهای میکاپ و روتوش 

چون ما در حال فعالیت بر روی تصویر هستیم و نه چهره واقعی باید آموزش از بین بردن قسمت های زائد و نامناسب عکس را نیز یاد بگیریم که در مواقعی که تصویر اطراف مشکل دارد بتوانیم آن ها را نیز اصلاح کنیم . و این آموزش را تکمیل کرده باشیم که شما بتوانید تمامی عکس را روتوش و میکاپ کرده باشید .

اگر تصویر ترک خورده دارید با معرفی ابزارهایی که در ادامه شرح خواهیم داد می توانید تصویر خود را ویرایش کنید. این ابزارها از پرکاربرد ترین ابزارها در زمینه میکاپ و روتوش تصاویر می باشد. در تصویر زیر محل قرار گیری ابزارها مشخص شده است که در ادامه نیز طریقه کار با این ابزارها برای شما شرح داده می شود.

Clone Stamp: توسط این ابزار از قسمتهایی که سالم هستند کپی برداشته و در قسمتهای دیگر قرار می دهیم. به اینصورت که کلید ALT را نگه داشته  و روی قسمت سالم کلیک می کنیم. دقت کنید همیشه از سالم ترین و نزدیکترین ناحیه به قسمت آسیب دیده کپی برداری کنید تا تصویر شما طبیعی تر به نظر بیاید.

 

همچنین جهت ایجاد تغییرات در تصاویر می توانید تصاویر خود را به صورت قدیمی تبدیل کنید. برای آشنایی با این کار روی عبارت فتوشاپ عکس های قدیمی کلیک کنید. 

 


لینک های جذاب 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204