فتوشاپ طراحی پوستر

فتوشاپ طراحی پوستر

با استفاده از برنامه فتوشاپ می توانید طراحی پوستر یا کارت پستال را انجام دهید برای انجام این کار ابتدا از منوی File  قسمت new  می توانید صفحه جدیدی  را باز نموده و از طریق گزینه Paint bucket tool  رنگ دلخواهتان را به تصویر اعمال کنید .

پس از انتخاب کل تصویر با کلید های ترکیبی Ctrl + A  حاشیه تصویر را انتخاب نموده سپس از طریق ابزار select ، انتخابی کوچکتر از انتخاب جاری انجام دهید به صورتی که در نوار ابزار انتخاب گزینه Subtract from selection  فعال باشد به این ترتیب کادر انتخابی اطراف تصویر نمایان خواهد شد که با استفاده از ابزار سطل رنگ ، می توانید رنگی را که به Back ground  تصویر نزدیک باشد را انتخاب کنید که ما در مثال زیر بنفش ملایم را برای پس زمینه و بنفش تیره را برای کادر دور آن انتخاب نموده ایم .

 

 

اگر تصاویری در کامپیوتر خود دارید که آنها را برای طراحیتان مناسب می دانید در محیط برنامه وارد کرده و پس از انتخاب آن تصویر به درون پوستر طراحی شده درک کنید .

 

ما در تصویر از png  هایی مثل بادکنک ، فرشته و شیر استفاده نموده ایم که یک به یک پس از عمل انتخاب تصاویر را به کادر مورد نظر انتقال داده ایم .

زمانی که بر روی هر لایه قرار دارید کلید ترکیبی Ctrl + T   می تواند در تغییر اندازه لایه مورد نظر به شما کمک نماید ضمنا دقت کنید که هر لایه ای در پنجره Layer  بالاتر قرار گیرد در تصویر به نزدیک تر نمایان می شود .

 

پس از اینکه یک سمت از پوستر را طراحی نمودید برای طراحی قسمت مقابل وارد سربرگ Image  بشوید و گزینه Canvase     

size

را کلیک نمایید .

پس از باز شدن کادر مقادیر فیلد را براساس پیکسل تعیین کنید و اندازه width   را دوبرابر کنید

 

 

و از پایین کادر تنظیمات را طوری انجام دهید که فقط به قسمت سمت راست تصویر اعمال شود

 

 

به این ترتیب شما در این مرحله صفحه تان دوبرابر می شود به صورتی که می توانید آن را انتخاب و بک گروند مورد نظرتان را به آن اعمال نمایید و برای آن مثل برگ نیمه چپ  حاشیه ای بسازید .

در تصویر زیر مشاهده می کنید که عرض تصویر دوبرابر شده است .

 

سپس مطابق تصویر زیر بک گراندی برای آن اعمال خواهیم کرد.

 

 

و حاشیه آن را میسازیم .

 

در مرحله بعد به طراحی صفحه 2 می پردازیم .

 

 

بعد از انجام این کار در صفحه جدید تصاویر را که مایلید اضافه کنید از طریق عملیات برش و انتخاب اضافه نمایید برای نمونه ما نوشته هایی مثل  Happy Birth day  را اضافه نموده ایم برای انتخاب   Happy Birth day  ابتدا با استفاده از ابزار عصای جادویی قسمت های خالی  صفحه را انتخاب نموده و سپس از طریق منوی  select   گزینه Invers  انتخاب را بالعکس می کنیم . 

 

 

سپس نوشته انتخاب شده را به تصویر اضافه می کنیم .

همچنین می توانید تصویری را  از طریق Brush   به تصویر اضافه نمایید . برای این کار در یک تصویر ، قسمتی از تصویری را که قصد دارید آن را brush کرده انتخاب نموده  از آنجاییکه  کار طراحی شده طراحی پوستر تولد است ما در اینجا تصویر نوزادی را انتخاب کرده ایم .

سپس از منوی Edit  گزینه Define Brush preset  را انتخاب نمایید .

 

 

به این طریق تصویر انتخاب شده از طریق ابزار Brush  برای شما قابل دسترس بوده  ومی توانید آن را در تصویر به صورت تک رنگ بسته به رنگ تنظیم شده در جعبه ابزار داشته باشید .

 

 

در نهایت Opacity  لایه ها را می توانید کاهش یا افزایش دهید لازم به ذکر است که این کار کاملا برمبنای سلیقه شما بوده و هیچ الزامی درکاهش یا افزایش  میزان آن وجود ندارد

 

 

 

 

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 695
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 990
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1475
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1892