چیدن عکس در فتوشاپ

همانطور که از تیتر پیداست ، این پست راجع به قرار دادن تصاویر در کنار یکدیگر می باشد. از ساده ترین دستورات در فتوشاپ چیدن تصاویر در کنار یکدیگر می باشد. برای آشنایی با این مقوله می بایست بعد از باز کردن برنامه فتوشاپ یک فایل New باز کنید وابعاد آنرا مقابل سلیقه خود انتخاب کنید. ما در این پست ابعاد پیش فرض فتوشاپ را برای باز کردن صفحه جدید انتخاب کرده ایم. در ادامه دستور Open را اجرا کرده و یک تصویر باز می کنیم. مطابق تصویر با ابزار Move تصویر را روی فایل جدید حرکت می دهیم.

آشنایی با ابزار MOVE

از جمله ابتدایی ترین ابزارهای فتوشاپ ، Move می باشد که برای حرکت دادن موضوعات ، تغییر اندازه ، چرخش و ... بکار می رود. زمانی که این ابزار را انتخاب می کنید در بالای صفحه گزینه های Auto Select و Show transform controls نمایش داده می شود. با انتخاب Auto select تمامی لایه ها انتخاب می شوند و show transform باعث نمایش دستگیره های کنترل اطراف تصویر می شود. ما در تصویر زیر چند عکس را در کنار یکدیگر قرار داده ایم.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید جهت چیدن بهتر تصاویر از خطوط  راهنما یا Guideline استفاده کرده ایم. خطوط راهنما در مبحث طراحی جلد کتاب با فتوشاپ توضیح داده شده است که برای نمایش بیشتر می بایست روی آن کلیک کنید.

حالت دفرمه در فتوشاپ

زمانی که با ابزار Move تصویر مورد نظر خود را حرکت می دهید می توانید دکمه Ctrl را نگه دارید تا از قابلیتهای بیشتر این ابزار استفاده کنید. به تصویر ذیل توجه کنید.

زمانی که کلید Ctrl را نگه میدارید می توانید به تصویر خود حالتهای متفاوتی اعمال کنید. مثلا یک گوشه تصویر را بکشید و یا به تصویر حالت Perspective بدهید.

در ادامه با استفاده از کلید واژه Sky Png فایل آسمان و nature png فایل طبیعت را به صورت زیر دریافت کرده ایم.

با ابزار Move  تصویر ابر را بالای منظره قرار داده ایم. نتیجه را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

 

چنانچه با ابزار Move آشنا شده باشید باید بتوانید مانند تصاویر ذیل، یک تصویر را درون قاب و یا مکعب قرار دهید.

جهت فراگیری آموزش فتوشاپ قاب عکس کلیک کنید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 567
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 865
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1392
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1809