مشکل نخواندن dvd وcd در لپ تاپ

مشکل نخواندن dvd  وcd در لپ تاپ

 یکی از رایج ترین مشکلات لپ تاپ ها نخواندن سی دی و دی وی دی است این مشکل میتواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد ولی به احتمال زیاد این مشکل بیشتر به سخت افزاری مربوط می شود که حتما باید این دو مشکل را بررسی کرد در این صورت می شود آن را برطرف کرد.با ما همراه باشید.

1.درب دی وی دی فوری بسته می شود.

گاهی اوقات شما دکمه Eject را می زنید که درب دی وی دی را باز کنید اما به مشکل برمی خورید و درب باز سریع بسته می شود دلیل این مشکل کنتاکت نکردن درست  یکی از دو تا دکمه کنار موتور است پلاتین را با کنتاکت شور بشورید تا مشکل رفع شود.

2.درب دی وی دی باز نمیشود.

اما ممکن است درب دی وی دی باز نشود که در این صورت مشکل میتواند از موتور درب باشد که احتمالا خراب شده اگر موتور درب را بشورید یا تعویض کنید مشکل کاملا برطرف می شود اما اگر مشکل مربوط به تسمه موتور باشد تسمه شل یا احتمالا چرپ می شود با این دو علت درب دچار مشکل می شود پس بهتر است یک تسمه برای جایگزین داشته باشید تا مشکل با تعویض رفع شود.

اگر درب دی وی دی قفل کرده و باز نمی شود سعی کنید برای باز کردن آن از یک سوزن استفاده کنید سوزن را داخل سوراخ جلوی پنل فرو کنید تا درب باز شود.

3.نخواندن دی وی دی و سی دی

به دو دلیل این مشکل رخ می دهد یکی موتور کند میچرخه دوم اینکه لنز دی وی دی کثیف شده است کند شدن سرعت موتور دلیل نخواندن سی دی و دی وی دی است اگر دی وی دی با سرعت تمام بچرخه لنز قدرت این را دارد که تمام اطلاعات نوشته شده را بخواند پس زمانی که موتور به خوبی نچرخه تمام مکانیزم دی وی دی از کار می افتد  .کند شدن سرعت موتور به دلیل کثیف بودن محور گردش موتور است پس بهتر است برای رفع این مشکل از یک اسپری کنتاکت شور چرپ استفاده کنید.

 

 

 

برای رفع مشکلات کامپیوتری و موبایل خود وارد سایت همراه رایانه شوید.

برای خرید شارژ به سایت همراه رایانه بروید و گزینه ی خرید شارژ را بزنید با خرید شارژ میتوانید در مکالمه خود 50 درصد تخفیف بگیرید.

در صورت عدم موفقیت در تماس اپلیکیشن همراه رایانه را دانلود و نصب کنید.

برای دانلود اپلیکیشن همراه رایانه از بازار اینجا کلیک کنید.  

لینک دانلود نرم افزار همراه رایانه از بازار 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 762
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1023
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1501
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1902