فتوشاپ حرفه ای

آموزش های مقدماتی و حرفه ای فتوشاپ را در سایت همراه رایانه ببینید و آموزش فتوشاپ را به صورت تلفنی با 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی یاد بگیرید !!! در سایت همراه رایانه مقالات آموزشی حرفه ای و مقدماتی بسیاری وجود دارد که میتوانید آن ها را یاد گرفته و سوالات  مشکلات خود را تلفنی از ما بپرسید !!! 

برای دیدن لیستی از آموزش های فتوشاپ به لینک مورد نظر بروید و در صورتی که به دنبال آموزش خاصی هستید می توانید از منوی جستجوی سایت استفاده کنید 

تاریخچه فتوشاپ

از جمله نرم افزارهای قوی در زمینه میکس و مونتاژ تصاویر، برنامه فتوشاپ می باشد که باعث شده کاربران زیادی را به سمت خودش جذب کند. این نرم افزار در سراسر دنیا از جمله محبوب ترین نرم افزارهای گرافیکی می باشد. تاریخچه این نرم افزار به این صورت می باشد که یکی از مهندسین نرم افزار ساکن آمریکا که دانش آموخته دانشگاه میشیگان می باشد که با نام توماس نول و برادرش جان نول توانستند نرم افزار فتوشاپ را گسترش دهند. البته باید خاطر نشان کرد که جان نول از سازندگی اصلی این نرم افزار می باشد.

جان نول با برنامه ای کار می کرد که داده های اصلی آن تصاویر بودند. در آن زمان مانیتورهای رنگی هنوز فراگیر نشده بودند و مانیتورهای سیاه و سفید در دسترس کاربران بود. او برای کار با تصاویر شروع به برنامه نویسی کرد و هیچگاه فکر نمی کرد روزی ابداع کننده محبوب ترین نرم افزار در دنیا شود. برادر وی  نیز که در یک شرکت جلوه های تصویری مشغول به کار بود با ساخت فیلمهای جنگ ستاره ای توانست اثبات کند که جلوه های ویژه باعث می شود که شخصیتها در ذهن بیننده خیالی جلوه دهند.

بعد از این موفقیت بزرگ جان از برادرش درخواست تولید برنامه ای را کرد که در آن بتواند با تصاویر دیجیتالی کار کند. با نوشتن این برنامه ساده آنها توانستند برنامه را توسعه دهند و پس از سالها تلاش روی این برنامه در تابستان 1988 به این نتیجه رسیدند که این برنامه قابلیت انتشار بصورت تجاری را دارد.

بعدها این دو برادر نرم افزار خود را با نام تجاری فتوشاپ روانه بازار کردند. محبوبیت این نرم افزار تا جایی پیش رفته است که هیچ گرافیستی نمی شناسیم که با این برنامه آشنا نباشد. این برنامه از ابزارهای ساده شروع شد ولی اکنون تا جایی پیشرفت کرده است که حتی تصاویر سه بعدی را می توان در آن ایجاد کرد و خالق تصاویر فوق العاده ای شد.

بعد از تولد فتوشاپ توماس برای کار با این نرم افزار وقت بیشتری صرف کرد و برادرش نیز با شرکت ادوبی آشنا شدند. این شرکت که در آن زمان بر روی اسکنرهای نقشه بیتی کار می کرد پس از توافق با این دو برادر توانستند در کنار فروش اسکنرها دویست نسخه از برنامه را نیز به بازار معرفی کنند. در همین دوران توماس نرم افزار فتوشاپ را به سازندگان سیستم عامل اپل نشان داد که باعث شد این نرم افزار به نقطه اوج خود برسد. ابتدا از این نرم افزار برای ویرایش تصاویر استفاده می شد ولی بعد ها کدهایی نوشته شد که باعث ایجاد جلوه های ویژه می شد. اولین نسخه از این نرم افزار در سال 1989 وارد بازار شد و بعد از مدت یکسال نسخه تکمیلی آن نیز با عنوان  1.0.7 منتشر شد.

آشنایی با نسخه های مختلف فتوشاپ

نرم افزار فتوشاپ از زمان تولید سیر صعودی چشم گیری داشته است بطوریکه نسخه ابتدایی با آخرین نسخه قابل مقایسه نمی باشد. برای آشنایی با این سیر صعودی در ادامه میتوانید نسخه های مختلف این نرم افزار را مشاهده کنید.

 • ۰٫۷ اولین نسخه که به صورت تک رنگ منتشر شد.
 • ۰٫۶۳ نسخه تغییر یافته نرم افزار قبلی به همراه امکان ویرایش تصاویر
 • ۰٫۸۷ اولین نسخه از فتوشاپ که توسط ادوبی به تعداد 200 نسخه منتشر شد.
 • ۱٫۰ اولین ورژن رسمی نرم افزار adobe Photoshop در سال ۱۹۹۰
 • ۲٫۰
 • ۲٫۵ تولید اولین نسخه مختص سیستم عامل ویندوز در سال ۱۹۹۲
 • ۳٫۰
 • ۴٫۰
 • ۵٫۰
 • ۵٫۵
 • ۶٫۰
 • ۷٫۰ نسخه آپدیت شده مثل ورژن 7.01 و فتوشاپ 7 me که برای خاور میانه تولید شد. این نسخه از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کرد.
 •  CS در سال ۲۰۰۳-تولید شد. شرکت ادوب برای تغییر در نحوه انتشار نرم افزار نام ادوبی را به CS تغییر داد. در واقع این شرکت محصولات خود را در قالب یک پک با عنوان CS روانه بازار کرد.
 •  CS2 یا فتوشاپ ۹٫۰
 • CS3 یا فتوشاپ ۱۰٫۰ در این ورژن نسخه CS3 extended نیز منتشر شد که دارای قابلیتهای بیشتری بود.
 • CS4 یا نسخه ۱۱٫۰
 • CS5 یا نسخه ۱۲٫۰
 • CS6  یا به عبارتی نسخه ۱۳٫۰ فتوشاپ 
 • در سال 2013 همزمان با افزایش استفاده از اینترنت و سیستمهای ابری یا Cloud در تولید محصولات فتوشاپ انقلاب عظیمی ایجاد شد. فتوشاپ نرم افزارهایش را تحت نام creative cloud ارائه داد بطوریکه بتواند از امکانات Cloud استفاده کند. این نسخه با ورژن ۱۴٫۰ معروف شد.
 • CC 2014  یا نسخه 15

آموزش فتوشاپ

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد فتوشاپ از ابتدای تولید سیر صعودی داشته است و با هر بار تولید توانسته است بر قابلیتهای نسخه های قبلی خود اضافه کند. اگر قصد دارید فتوشاپ را یاد بگیریم باید بگویم شما فقط کافیست کار با یکی از نسخه های این فتوشاپ را فرا بگیرید. بعد از آن اگر نسخه ها در تولیدات بعدی تغییر کنند دیگر لازم نیست نگران یاد گیری مجدد این نرم افزار باشید.

به عنوان مثال فرض کنید شما با فتوشاپ 7 که نسخه قدیمی می باشد آموزش این نرم افزار را آغاز کرده اید و بعد از مدتها می خواهید با نسخه های جدید این نرم افزار کار کنید. طبیعی است که تغییرات چشمگیری در نسخه های جدید به وجود آمده است ولی باز هم می توانید با این برنامه کار کنید زیرا ابزارهای قبلی هنوز بر سر جای خود باقی هستند و حتی به ویژگیهای آنها نیز افزوده شده است. برای دانلود فتوشاپ اینجا کلیک کنید .

فتوشاپ حرفه ای

مباحث فتوشاپ در جهت یادگیری به سه دسته کلی تقسیم می شود.

 • فتوشاپ مقدماتی
 • فتوشاپ پیشرفته
 • فتوشاپ حرفه ای

در فتوشاپ مقدماتی کاربر با انواع نسخه های مختلف فتوشاپ و همچنین محیط نرم افزار و طریقه کار با ابزارهای این برنامه جذاب و زیبا را آموزش می بیند.

در فتوشاپ پیشرفته کاربر علاوه بر آموزش نوار ابزار ، منوها و فیلتر ها ، کار با پلاگین ها را هم فرا گرفته تا بتواند طرحهای مختلفی از قبیل کارت ویزیت ، بنر ، پوستر ، روتوش تصاویر و ... را ایجاد کند.

چنانچه بخواهید با این نرم افزار حرفه ای کار کنید طبیعی است که می بایست فتوشاپ را بصورت حرفه ای  یاد بگیرید. در این سطح از آموزش کاربر کار با کلیه ابزارها و منوها و همچنین نصب پلاگینها و ... را فرا گرفته است و می بایست تصاویر آتلیه ای را به بهترین نصب ایجاد کند. همچنین دستورات فتوشاپ را با هم ترکیب کند و از این ترکیب تصاویر فوق العاده ای را ایجاد کند.

فتوشاپ جزء مجموعه نرم افزارهایی است که آموزش آن پایانی ندارد و هر چقدر با این نرم افزار بیشتر آشنا شوید بیشتر طالب آموزش کار با این نرم افزار می شوید. کار با این نرم افزار مثل یک بازی مهیج می باشد.

برای کار با این نرم افزار ارزنده و آشنایی با قسمتهای مختلف این نرم افزار می توانید به صورت 24 ساعته و شبانه روز با کارشناسان همراه رایانه تماس گرفته و از راهنماییهای آنها در زمینه کار با این نرم افزار حرفه ای بهره مند شوید.

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 374
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 632
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1207
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1623