12 راهکار جلوگیری از هک وای فای

12 راهکار جلوگیری از هک وای فای و راه های بالا بردن امنیت مودم را در اینجا خوانده و مشکلات مودم و کامپیوتر خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! روش های جلوگیری از هک وای فای Wifi مودم و افزایش امنیت مودم + معرفی نرم افزار ضد هک وای فای را همگی در همراه رایانه دنبال کنید !!!


امروزه استفاده از مودم در بسیاری از خانه ها مشاهده شده و به امری بدیهی تبدیل شده است در کنار استفاده از مودم معمولا استفاده از وای فای wifi  معمولا کاربرد بیشتری داشته و افراد از مودم برای استفاده از قابلیت وای فای آن استفاده میکنند .

امواج وای فای پخش شده در محیط باعث شده تا افراد بتوانند به صورت اشتراکی از مودم استفاده کنند و در این زمان قابلیت دسترسی به این امواج و اینترنت برای باقی افرادی که در محیط هستند نیز امکان پذیر است .

جلوگیری از هک وای فای

 

بالا بردن امنیت مودم


برای همین دلیل افزایش و بالا بردن امنیت مودم چالشی برای استفاده کنندگان از مودم شده است . چرا که بسیاری از نرم افزار هایی به بازار تکنولوژی دنیا آمده اند که می تواند به راحتی پسور مودم شما را هک کرده و برداشته و از مودم شما استفاده کنند بدون آنکه شما متوجه شده و یا پیغام هشداری برای شما ظاهر شود .

و تنها شاید شما بتوانید از راه کند شدن سرعت اینترنت مودم خود از این موضوع مطلع شده و اقدامی انجام دهید .

استفاده از پسورد و رمز برای افزایش امنیت مودم امری بدیهی است که شاید برای مدت خیلی کوتاهی شما را از شر نرم افزار ها و اپلیکیشن های هک راحت کنند چرا که دوباره با هک می توانند اینترنت شما را سرقت کنند . در این پست میخواهیم به راه های جلوگیری از هک وای فای مودم و  افزایش امنیت وای فای بپردازیم ، پس با ما همراه باشید.

قبل از شروع خواندن این مطلب در صورتی که می خواهید بدانید چه کسی در حال استفاده از وای فای مودم شماست مقاله مورد نظر را بخوانید .

بالا بردن امنیت مودم

 

مودم چیست


مودم ها در حقیقت درگاه های ارتباط وسایل و دستگاه ها با یکدیگر هستند . نسل اولیه مودم ها ، مودم های دایال آپ بودند که اطلاعات دیجیتال رو از طریق شماره گیری بر روی بستر سیم تلفن انتقال می دادند و نسل بعدی مودمها مودم های ای دی اس ال می باشند .

در حقیقت مودم وسیله ای برای تبدیل اطلاعات دیجیتال به اطلاعات آنالوگ می باشد .

مودم چیست

 

اهمیت امنیت مودم


با توجه به اینکه مودم ها به نوعی یک دروازه یا پل ارتباطی به وسایلی که به آنها وصل هستند ، می باشند ، بنابراین امکان دسترسی به اطلاعات سیستم ها از طریق مودم امکان پذیر می باشد . و در صورتی که شما نکاتی که برای جلوگیری از هک وای فای و نکات امنیتی مربوط به WIFI را رعایت نکنید ممکن است دچار دردسر شوید .

 

3 خطر هک وای فای مودم

در صورتی که مودم شما توسط دیگران هک شود ، ممکن است شما دچار یکی از خطرات و آسیب های زیر شوید .

 

1- اتمام بسته اینترنت  یا افزایش غیر معمول ترافیک 


کمترین آسیب هک شدن مودم استفاده رایگان از اینترنت شما می باشد .شاید شما استفاده کمی از اینترنت دارید ولی در زمان دریافت فیش تلفن متوجه می شوید مبلغ بسیار سنگینی بابت اینترنت بر روی قبض شما اعمال گردیده که خود نشان دهنده استفاده از اینترنت شما بدون اطلاع شما می باشد .

و یا می بینید که بسته اینترنت شما به سرعت کاهش پیدا میکند .

 

2- سرقت اطلاعات شما از طریق هک وای فای


آسیب دیگری که ممکن است شما از هک وای فای و مودم ببینید این است که تمامی دیوایس ها و دستگاه هایی که به مودم وصل می شوند اعم از گوشی ، رایانه ، تبلت و ... به نوعی با یکدیگر شبکه می شوند و امکان انتقال اطلاعات از طریق مودم در بین آنها وجود دارد . و این بدین معنی است که ، کسی که مودم شما را هک کرده ممکن است به اطلاعات داخل گوشی یا کامپیوتر شما دسترسی پیدا کند و این میتواند دربسیاری از مواقع برای شما خطر ساز شود . میتوانید از مقاله های مشکل ضعیف بودن وای فای گوشی و قطع شدن وای فای گوشی نیز استفاده کنید .

 

3- دسترسی به خط تلفن از طریق هک مودم 


آسیب جدی دیگری که ممکن است شما به دلیل هک مودم ببینید ، استفاده رایگان و غیر مجاز از خط تلفن شما می باشد .برخی هکر ها این توانایی را دارند که از طریق اینترنت مودم شما را هک کنند و بتوانند از آن طریق بدون اینکه شما متوجه شوید از خط شما تماس های راه دور و حتی بین المللی برقرار کنند و شما ناگهان در فیش یعدی با یک مبلغ باور نکردنی روبرو شوید .

 

راه های هک مودم


یک مودم ممکن است با یکی از روش های زیر هک شود .

 

اولین روشی که یک مودم می تواند از طریق آن هک شود ، هک وای فای مودم می باشد .هک وای فای یکی از راحت ترین و رایج ترین هک های مودم می باشد .

روش دوم هک مودم از طریق اینترنت می باشد .برخی هکر ها این توانایی را دارند که از طریق اینترنت مودم شما را هک کنند و به اطلاعات مودم و سیستم و خط شما دسترسی پیدا کنند .

 

هک وای فای از طریق نرم افزار


یکی از روش هایی که ممکن است مودم شما را هک کند ، هک توسط نرم افزار است . در این روش فرد مهاجم با نصب یک برنامه بر روی کامپیوتر و یا با نصب یک اپلیکیشن اندروید یا آی او اس بر روی گوشی خود ، به راحتی رمز وای فای شما را هک می کند .

البته همه این نفوذها به دلیل رعایت نکردن نکات امنیتی می باشد ، در صورتی که شما نکات امنیتی استفاده از مودم و وایفای را رعایت کنید ، احتمال هک شما به شدت کاهش و حتی نزدیک به صفر می شود. در پایین ما راه هایی برای افزایش امنیت مودم به شما معرفی میکنیم .

 

12 راهکار جلوگیری از هک وای فای مودم 


شما با انجام کار های مختلفی می توانید امنیت مودم خود را بالا ببرید ، هر چه شما از روش های بیشتری استفاده کنید احتمال هک شدن مودم شما به مراتب کمتر می شود . مهمترین راه ارتباطی برای هک یک مودم اتصال از طریق وایفای می باشد .مهاجمان می توانند به راحتی با هک وای فای مودم adsl به آن دسترسی پیدا کنند و از آن طریق از اینترنت شما استفاده کنند و یا به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند .

 

1 – پیشنهاد شرکت مایکروسافت برای بالا بردن امنیت مودم


یکی از بهترین راه های بالا بردن امنیت مودم استفاده از روش پیشنهادی شرکت مایکروسافت می باشد .مایکرو سافت بهترین شیوه رمز نکاری برای وایفای مودم را استفاده از پروتکل های wpa-psk و  wpa2-psk می داند . در این پروتکل رمز عبور وای فای شما در هی یک میلی ثانیه رمزنگاری می شود و به ادعای شرکت مایکروسافت ، هک این شیوه رمز نگاری 64 سال طول خواهد کشید !!!

 

2 – استفاده از حالت bridge


در صورتی که شما بیش از یک دستگاه متصل به اینترنت ندارید ، حتما از حالت bridge برای کانفیگ مودم خود استفاده نمایید .امنیت روش bridge به مراتب بیشتر از روش ppoe می باشد . تفاوت حالت pppoe و Bridge

 

3 – فعال کردن مک فیلتر mac filter


در صورتی که مودم خود را با شیوه ppoe  تنظیم کردید حتما مک فیلتر مودم را فعال نمایید . در این قسمت شما میتوانید مک ادرس گوشی یا لپ تاپ یا هر وسیله ای که میخواهد به اینترنت وصل شود را در مودم درج کنید و با این کار دستگاه ها و گوشی های دیگر حتی اگر رمز مودم شما را هم بلد باشند ، نمیتوانند به مودم متصل شوند . شما میتوانید آموزش پیدا کردن مک آدرس لپ تاپ در اینجا مطالعه نمایید.

 

4 – استفاده از نرم افزار مشاهده دستگاهای متصل به مودم


در خود مودم ها قسمتی هست که دستگاه های متصل به مودم را نشان می دهند ، همچنین نرم افزار هایی برای انجام این کار وجود دارد . شما می توانید با نصب این برنامه از متصل شدن دستگاه های جدید به مودمتان با خبر شوید و در صورت مشاهده دستگاه غیر مجاز و ناشناخته ، اتصال آن را قطع کنید و نسبت به تغییر رمز وای فای اقدام نمایید .

 

5 – استفاده از فایروال


فایروال ها نرم افزار هایی هستند که پورت های اضافی و غیر ضروری را مسدود می نمایند .پورت ها در حقیقت درگاه های ورود و خروج اطلاعات از رایانه هستند . اغلب هکر ها از پورت های بدون استفاده برای هک و خروج اطلاعات استفاده می کنند .فایروال ها به شما کمک می کنند پورت های اضافی مسدود شوند .

 

6 - خاموش کردن مودم


مودم را در مواقعی که منزل نیستید و یا استفاده نمیکنید خاموش کنید . با این کار علاوه بر کمک به سلامتی خود ! ، احتمال هک مودم را تا حد زیادی کاهش می دهید .

 

7 – استفاده  از آخرین نسخه Firmware مودم


یکی دیگر از مشکلات امنیتی مودم ها استفاده از نسخه های فریمویر قدیمی می باشد . برای حل این مشکل بایستی آخرین نسخه Firmware مودم خود را تهییه کنید و بر روی مودم نصب کنید .شما می توانید آموزش نصب Firmware مودم را در سایت همراه رایانه مطالعه نمایید .

 

8 – خاموش کردن wps


کار دیگری که برای بالا بردن امنیت مودم باید انجام دهید غیر فعال کردن wps می باشد .وی پی اس که مخفف wifi protected setup می باشد استانداردی در مودم ها هست که با وارد کردن پین هشت رقمی آن که بر روی مودم نوشته شده ، می توان حتی بدون داشتن پسورد به آن متصل شد . wps به دو طریق غیر فعال میشود . در روش اول بایستی دکمه wps که بر روی مودم قرار دارد را خاموش نمود و همچنین وارد صفحه تنظیمات مودم شد و برای بالا بردن امنیت مودم قابلیت wps را غیر فعال یا disable نمود .

 

9 - تغییر رمز وای فای مودم به صورت دوره ای 


تغییر رمز عبور همیشه یکی از راهکار هایی بوده که کمی کار هکر ها را سخت کرده ولی راهی دائمی نیست . چرا که زمانی که رمز عبور وای فای خود را تغییر می دهید شاید به صورت مقطعی دسترسی به وای فای مودم شما قطع شود ولی دوباره با هک وای فای دسترسی به مودم شما امکان پذیر می باشد . برای تغییر رمز عبور وای فای مودم به لینک مورد نظر وارد شوید .

رمز عبور خود را در بازه های زمانی مختلف تغییر دهید . و سعی کنید از حروف بزرگ و کوچک به همراه اعداد و کاراکتر های خاص مانند کاراکترهای زیر استفاده کنید که هک آن برای هکر ها کمی سخت تر شود .

! @ # $ % ^ & * ( ) _ +

 

10- مخفی کردن ssid یا نام مودم


یکی از راه های هک مودم این است که هکر وایفا های موجود را سرچ میکند و سپس با نرم افزار های هک اقدام به هک وایفای میکند .در صورتی که شما ssid مودم خود را مخفی کنید ، نام وایفای شما دیگر برای دیگران قابل رویت نیست و آنها نمیتوانند موم شمار ا ببینند تا هک کنند .

البته لازم به ذکر می باشد در صورتی که شما قبلا به مودم متصل باشید با مخفی کردن اس اس آی دی ارتباط شما با مودم قطع نمیشود .

 

11 – تغییر آی پی مودم و رمز عبور تنظیمات


برای مقابله با این روش پیشنهاد میکنیم حتما ip پیشفرض مودم و نام کاربری و پسورد ورود به تنظیمات مودم را تغییر دهید . با انجام این روش ها تا حد قابل توجهی امکان هک وای فای شما پایین می آید و یا حتی بتوان به صفر می رسد .

آی پی پیش فرض تمام مودم ها و روتره 192.168.1.1 می باشد . و نام کاربری و رمز عبور اغلب مودم ها بصورت پیشفرض کلمه admin می باشد .بنابر این با دونستن این اطلاعات هک مودم ها برای هک کننده ها بسیار آسان می شود .

 

12 - دانلود و استفاده از پلیس وای فای ( به عنوان مانع و ضد هک وای فای )


یکی دیگر برای مقابله با دزدی وای فای و استفاده از مودم استفاده از نرم افزاری به نام پلیس وای فای می باشد که این نرم افزار به شما دستگاه هایی که به مودم شما متصل شده اند را نمایش داده و استفاده از آن برای بالا بردن امنیت مودم توصیه می شود . برای دانلود این نرم افزار روی لینک پلیس وای فای کلیک کرده و برای اطلاعات بیشتر و استفاده از این اپلیکیشن مفید می توانید از لینک دانلود کار استفاده کرده و بعد از رفتن به این صفحه از لینک های داخلی این سایت برای اطلاعات بیشتر استفاده کنید . 

رمز فایل : downloadkar.ir

 

اگر مودم شما زایکسل می باشد می توانید مقاله محدود کردن دسترسی افراد به مودم زایکسل را نیز بخوانید .

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 879
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1085
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1559
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1949