شیت بندی در فتوشاپ

شیت بندی در فتوشاپ ، یعنی ارائه کار بر روی یک ورق یا شیت بطوریکه بتوانیم هدف از طرح مورد نظر را روی برگه ارائه دهیم. در ارائه یک شیت بندی موثر ابتدا ذوق و سلیقه خود شخص تاثیر خواهد داشت.  در ادامه یک کار موفق می بایست قسمتهای مختلف یک معماری مثل پرسپکتیو و پلان را ترسیم کنیم و در ادامه شیتهایی که دو یا چند اثر هنری در آنها وجود دارد می بایست بصورت یک اثر ارائه شوند.هم چنین در یک ارائه موثر ، رنگها می توانند نقش موثری در ارائه مطلب داشته باشند.

اجرای نکات لازم جهت شیت بندی

برای یک شیت بندی مناسب و قابل ارائه بودن می بایست به یکسری از نکات توجه کنید که در ادامه می توانیم به بخشی از آنها اشاره کنیم:

  • تمام اجزا می بایست خوانا باشند.
  • کادر بندی و کلاژ در شیت بندی ممنوع می باشد.
  • اجزای شیت مورب ترسیم نشده باشند.
  • شیت بندی به معنی پرزانته یا ارائه کار می باشد و سعی کنید بخش کمی از کار را رنگ آمیزی کنید.
  • در شیت بندی از اندازه های زیاد و نوشتن متن خودداری کنید. بگذارید خود پلان شما گویا باشد.
  • در شیت طراحی شده از ترسیم درخت و متن و ... جلوگیری کنید. همچنین اجزای تکراری در شیت نداشته باشید.
  • زمانی که چند پلان دارید آنها را نزدیک بهم ترسیم نکنید و مقطع و نما را با نظم خاص در کنار یکدیگر قرار دهید.

بنابراین در ادامه شیت بندی سعی کنید کا را با اصول و آگاهانه انجام داده و یک تعادل بصری ایجاد کنید. فیگوری را که در شیت بندی طراحی می کنید طوری نباشد که بیننده را از مسیر اصلی دور کند.

آموزش شیت بندی در فتوشاپ

برای پرداختن به آموزش شیت بندی در فتوشاپ ابتدا می بایست برنامه فتوشاپ را باز کرده و از منوی فایل گزینه new را انتخاب کرده و مطابق تصویر زیر ، تنظیمات مورد نظر را در آن اعمال کنید.

شیت بندی در فتوشاپ

در ادامه یک صفحه سفید با ابعاد مشخص شده در فتوشاپ نمایش داده خواهد شد.

طریقه قرار دادن فایل اتوکد درون فتوشاپ

بعد از اینکه فایل خود را در اتوکد ترسیم کردید می بایست مطابق تصویر زیر از فایل خود خروجی pdf بگیرید. بنابراین کلیدهای ctrl+P را می فشاریم.

شیت بندی در فتوشاپ در ادامه کلیدهای Ctrl+P را می فشاریم و مطابق تصویر تنظیمات مورد نظر را انجام می دهیم.

شیت بندی در فتوشاپ

در ادامه با انتخاب Preview می توانیم پیش نمایش فایل را ببینیم. دقت کنید حتما می بایست در تصویر فوق در قسمت Printer/Plotter گزینه DWG to PDF را انتخاب کنید. شیت بندی در فتوشاپ

در ادامه Ok کنید تا یک فایل PDF به شما تحویل داده شود. در ادامه برنامه فتوشاپ را باز کنید و دستور Open را اجرا کنید. فایل Pdf خود را انتخاب و باز کنید. دقت کنید در این قسمت می بایست طول و عرض فایل را با اندازه فایل New که در قبل گفته شد را برابر در نظر بگیرید.

شیت بندی در فتوشاپ

نتیجه این کار در ادامه به صورت زیر نمایش داده خواهد شد.

شیت بندی در فتوشاپ

در ادامه سعی کنید با ابزار Move فایل خود را روی شیت درگ کنید. بعد از اینکار کلید شیفت را نگه داشته و با ابزارهای تغییر اندازه سعی کنید ابعاد آنرا تغییر دهید.

شیت بندی در فتوشاپ

در ادامه یک تصویر از نمای خارجی یک ساختمان را درون نقشه لود می کنیم. لایه ها را جابجا کرده و بعد تصویر را زیر نقشه قرار می دهیم تا به صورت زیر تنظیم شود.

شیت بندی در فتوشاپ

در ادامه سعی کردیم برای شما یک شیت بندی ساده توسط اصول ساده فتوشاپ را آماده کنیم. چنانچه بتوانید مراحل فوق را به راحتی انجام دهید میتوانید شیت بندی زیر را نیز به سادگی انجام دهید

.شیت بندی در فتوشاپ

فایل آسمان را دانلود کنید و شکل آسمان را در بالای صفحه قرار دهید. البته در مثال فوق نحوه خروجی گرفتن می بایست به صورت PNG باشد.

شیت بندی در فتوشاپ

در ادامه شایان ذکر می باشد که شیت بندی پروسه ای طولانی دارد و برای اینکار می بایست با اصول فتوشاپ و اتوکد بصورت حرفه ای آشنا باشید.جهت آموزش فتوشاپ حرفه ای و نصب و کرک اتوکد با کارشناسان همراه رایانه تماس بگیرید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204