مشکل روشن نشدن چراغ مودم

مشکل روشن نشدن چراغ مودم

گاهی اوقات کاربران با مشکل روشن نشدن چراغ مودم مواجه می شوند این مشکل به دلایل مختلفی رخ می دهد که ممکن است برخی از کاربران از آن بی خبر باشند ما در این مطلب به برخی از این دلایل اشاره می کنیم و سپس در ادامه به راه حل های آنها می پردازیم . اگر قصد دارید خودتان مشکل روشن نشدن چراغ اینترنت را حل کنید  پس لطفا تا انتهای مطلب ما را یاری کنید.

مشکل روشن نشدن چراغ مودم دلایل سخت افزاری و نرم افزاری دارد که در این مطلب دلایل سخت افزاری و نرم افزاری را به صورت کامل برای شما کاربران عزیز شرح می دهیم.

دلایل نرم افزاری

تماس با شرکت پشتیبان اینترنت(ISP)

ریست سخت افزاری مودم

کانفیگ مودم

برای کانفیگ مودم می توانید مرورگر را باز کنید

در قسمت آدرس بار مرورگر192.168.1.1 را وارد کنید .سپس دکمه ی اینتر را بزنید در اینجا وارد تنظیمات مودم شده و می توانید کانفیگ مودم را انجام دهید.

آپدیت مودم را انجام دهید :

  • مرورگر را باز کنید
  • در بخش نوار آدرس IP را وارد کنید تا پنجره تنظیمات مودم باز شود
  • در پنجره باز شده یوزر و پسورد مودم را وارد کنید و سپس اینتر را بزنید.
  • حال در تنظیمات مودم  وارد قسمت  فریمور آپدیت شوید
  • فایلی را که دانلود کردید را انتخاب و سپس گزینه بروز رسانی را انتخاب کنید
  • کمی صبر کنید تا مراحل آپدیت به پایان برسد.

دلایل سخت افزاری

بررسی کابل تلفن

ابتدا کابل تلفن خود را چک کنید و مطمعن شوید که مشکل از کابل نیست برای اینکار باید یکبار کابل تلفن را از مودم خود جدا کنید و بعد از کمی انتظار آن را مجددا وصل کنید اگر با امتحان کردن مجدد کابل مشکل روشن نشدن چراغ اینترنت رفع شود که چه بهتر اما اگر مشکل همچنان وجود داشت سراغ مرحله بعدی بروید.

معیوب بودن سیم کشی تلفن

در صورتی که سیم اتصال تلفن معیوب و یا کهنه شده است حتما آن را تعویض کنید زیرا معیوب بودن کابل باعث می شود که انتقال دیتا انجام نشود.

اتصال کابل به پورت مودم

قدیمی بودن سیستم تلفن

گاهی اوقات این مشکل به خاطر قدیمی بودن سیستم تلفن رخ می هد معمولا سیستم های قدیمی برای انتقالات سرعت بالا مناسب نیستند توصیه می کنیم از سیستم های جدید استفاده کنید تا انتقال دیتا با سرعت بالایی انجام شود..

خرابی سیم کشی بیرون ساختمان

ممکن است علت روشن نشدن چراغ مودم از کهنگی و یا معیوب بودن سیم کشی بیرون از ساختمان باشد که در این صورت باید با مخابرات تماس بگیرید تا سیم های بیرون از ساختمان را بررسی کنند .

بهترین راه حل برای حل مشکلات کامپیوتری ،تلفن همراه و... تماس با کارشناسان همراه رایانه است کارشناسان همراه رایانه در کوتاهترین زمان مشکلات شما کاربران گرامی را به نحو احسنت برطرف می کنند

تماس فقط از طریق تلفن ثابت امکان پذیر است .

برای رفع مشکلات خود با شماره 9099070345 تماس حاصل فرمائید.

در صورتی که به هر دلیل قادر به ارتباط با کارشناسان همراه رایانه نشدید می توانید با استفاده از روشهای پایین اقدام به خرید شارژ کنید.

برای خرید شارژ به سایت همراه رایانه مراجعه کنید و با خرید شارژ 50 در صد تخفیف بگیرید.

 اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دانلود و نصب کنید و از آموزش های مفید آن بهره  مند شوید.

برای دانلود اپلیکیشن همراه رایانه از بازار اینجا کلیک کنید  .

لینک دانلود نرم افزار همراه رایانه از بازار