مشکل تایپ فارسی در کورل

از آنجا که برای خیلی از ما هنگام تایپ فارسی در نرم افزار کورل مشکلاتی از قبیل برعکس نوشتن یا در هم نوشتن و یا خیلی گیر دیگر پیش آمده،تصمیم گرفتیم آموزشی کوتاه ولی کامل برایتان آماده کنیم و برای رفع این مشکل اقدام کنیم.
اگر بامشکل حروف فارسی در فتوشاپ نیز مواجه شدید لینک مورد نظر را بخوانید . اولین مرحله ای که باید به آن توجه شود،وجود زبان فارسی و فونت های فارسی رو سیستم ماست که اگر از صحت این مرحله اطمینان حاصل نکنیم در طول کار به مشکل برخواهیم خورد.
مرحله دوم این است که یک نرم افزار فارسی نویس روی سیستم خود نصب کنیم،فارسی نویس هایی از قبیل مریم یا فارسی نویس نسل جوان که بسیار کاربرد ارند.
مرحله بعد این است که متن خود را درون نرم افزار فارسی نویسمان تایپ کنیم و سپس از اینجا متن مورد نظر برای درج در کورل را کپی کنیم.
در مرحله بعد به نرم افزار کورل میرویم و یکی از استایل ها را برای نوشتن (در لاین فونت ها با حرف T مشخص شده است)انتخاب می کنیم.
سپس باید فونت مورد نیاز خودمان را که مرتبط با برنامه فارسی نویسمان است انتخاب کنیم و سپس با دابل کلیک روی نوشته هایمان در time Line و سپس مراجعه با صفحه نمایش نوشته های خودمان را جایگذاری (Paste)می کنیم. مشکل تایپ فارسی در کورل