مشکلات اکسل و نمونه هایی از توابع اکسل

مشکلات متداول اکسل را در این صفحه بخوانید و سوالات و مشکلات اکسل خود را تلفنی از 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! آموزش خیلی ساده از انواع توابع و معرفی پرکاربرد ترین توابع در اکسل را در این صفحه در کنار آموزش های مرتبط دیگر با اکسل در همراه رایانه بخوانید .

برنامه اکسل از سری برنامه های پرکاربرد در مجموعه آفیس می باشد که در دفاتر اداری ، شرکتها و حتی مصارف شخصی نیز کاربرد دارد. این برنامه با همه جذابیتها گهگاهی مشکلات عجیبی دارد که در ادامه به بررسی دومورد از آنها می پردازیم:

 


نمایش فلش آبی در اکسل

یکی از مشکلات اکسل یک فلش آبی رنگ می باشد که در اکسل پاک نمی شود. البته این فلش را می توانید در تصویر زیر ببینید. زمانی این مشکل به وجود می آید که یک حلقه دچار Loop یا اصطلاحا Circular References شده است. دقیقا یک چیزی مانند سردرگمی که اکسل نمی داند به کدام خانه یا سلول رجوع کند. در این حالت تنها راه چاره اصلاح فرمول می باشد.

 


نمایش آدرس عجیب و غریب R1C1

آدرسهای عجیب و غریب نیز از جمله مشکلات اکسل می باشد. فرض کنید شما در صفحه اکسل خود با فرمول R1C1 مواجه می شوید. این روش یک روش آدرس دهی می باشد. ولی به هر حال برای رفع این مشکل وارد تنظیمات اکسل خود شده و در قسمت تنظیمات R1C1 را غیر فعال کنید.

 


آشنایی با توابع در اکسل

قبل از شروع تابع نویسی پیشنهاد میکنیم فرمول نویسی در اکسل را در کنار آموزش رسم نمودار در اکسل را نیز بخوانید .

یکی از دلایلی که کاربران از اکسل استفاده می کنند استفاده از توابع محاسباتی می باشد که کار را برای بسیاری از کاربران راحت کرده است. برای استفاده از فرمول نویسی ابتدا اعداد را در خانه های مختلف اکسل وارد می کنیم. سپس یک خانه یا سلول خالی را انتخاب می کنیم. تابع مورد نظر خود را از قسمت Formulas و بعد Insert Function انتخاب می کنیم و بعد مبادرت به انتخاب خانه ها جهت اعمال فرمول می کنیم. به عنوان مثال یک سری از اعداد در خانه های A1 تا A10 و یکسری هم در خانه های B1  تا B10 درج می کنیم. برای جمع کردن اعداد ابتدا خانه خالی را انتخاب کرده و از محل فوق یعنی همان Formulas و بعد Insert Function تابع خود را انتخاب می کنیم. ابتدا مجموعه A1 تا A10 و بعد خانه های B1 تا B10 را انتخاب می کنیم. جمع این اعداد در خانه مورد نظر نمایش داده می شود. در مورد سایر توابع نیز به همین صورت عمل می کنیم.

توابع در اکسل به صورت زیر تقسیم می شوند:

  • توابع کار با متن
  • توابع منطقی
  • توابع اطلاعاتی
  • توابع تاریخ و زمان
  • توابع آدرس دهی و جستجو
  • توابع ریاضی

 


پرکاربرد ترین توابع در اکسل

Sum: جمع اعداد

Average: میانگین گرفتن اعداد

Max: نمایش اعداد بزرگ در یک مجموعه انتخابی

Min: نمایش اعداد کوچک در یک مجموعه انتخابی

Count: شمارش خانه های حاوی اطلاعات عددی

IF: توابع شرطی

چنانچه در زمینه کار با این نرم افزار سودمند سئوال یا مشکلی داشتید می توانید از طریق تماس با شرکت همراه رایانه و مشاوره با کارشناسان این برنامه مشکل خود را برطرف کنید.

 


لینک های جذاب