فیلتر فتوشاپ

از اساسی ترین قسمتهای فتوشاپ ، فیلترهای فتوشاپ می باشد. این فیلترها به کاربر اجازه می دهد تا تغییرات اساسی را روی تصویرپیاده کرده و تصویر را به حالتهای مختلف تبدیل کند. به عنوان مثال شما تصویر خود را می توانید به حالت فتوکپی یا سیاه قلم تبدیل کنید. همچنین با ادغام فیلترها با یکدیگر بعلاوه سایر دستورات، تصاویر خارق العاده ای را ایجاد کنید. فیلترها در منوی جداگانه ای نصب شده اند. فتوشاپ همچنین این قابلیت را دارد که برنامه های اضافی با عنوان پلاگین را به ادامه منوی فیلتر اضافه کند. در ادامه این پست سعی داریم فیلترهای فتوشاپ را به طور اجمالی برای شما تعریف کنیم و چند مثال نیز بصورت تصویر به شما نمایش دهیم تا ببینید چگونه فیلترها در ایجاد یک تصویر خارق العاده می تواند مفید باشد.

معرفی فیلتر Artistic

فیلتر Artistic در واقع به کاربر کمک می کند تا تصاویر خود را به صورت هنری در بیاورد. این فیلتر دارای زیر مجموعه های متفاوت می باشد که در تصویر زیر نمایش داده شده است.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید فیترهای این گروه به صورت نمونه نمایش داده شده است که می توانیم با اهرمهایی که در پانل سمت راست تعبیه شده است تغییرات اساسی را در تصویر به وجود بیاوریم.

فیلترهای مجموعه Blur

فیلترهایی که در این مجموعه قرار دارند به محو شدن تصویر یا قسمتهای انتخابی تصویر کمک می کنند. این فیلترها هم چنین به کاربر کمک می کنند که بتوانید یک تصویر را روتوش کنید. به تصویر زیر نگاه کنید.

در تصویر فوق بخشی از تصویر انتخاب شده است و فیلتر Blur more به آن اعمال شده است  بطوریکه اطراف تصویر به صورت محو تنظیم شده است.تصویر زیر با استفاده از فیلتر Redial Blur ایجاد شده است.

فیلترهای گروه Brush stroke

فیلترهای این گروه در واقع بر روی لبه های تصویر تاثیر خود را می گذارند. بنابراین اگر تصویر شما دارای لبه های محو می باشد می توانید از این فیلترها استفاده کرده و لبه های تصویر خود را از این حالت خارج کنید.

 

فیلترهای گروه Noise

این فیلترها برای اضافه کردن Noise به تصویر به کار برده می شود. نویزها به کاربر کمک می کنند که تصاویر خود را به صورت قدیمی تنظیم کنند یاحتی Noise روی تصویر ایجاد شده است را بردارند. در تصویر زیر اولین تصویر از سمت راست دارای Noise و روی دومین تصویر نیز دستور Displace اعمال شده است که در واقع به کاهش نویز روی تصویر  به کاربر کمک کرده است.

فیلترهای گروه Pixelate

فیلترهای این گروه ، تصاویر را به صورت پیکسل تبدیل می کنند. این گروه از پیکسلها این خاصیت را دارند که اجزای تصویر را به صورت نقطه ای نشان دهند و تصاویر جالب تری را برای کاربر ایجاد کنند.

فیلترهای گروه Render

فیلترهای این گروه برای ایجاد نور پردازی در تصویر به کار می روند. یکی از این فیلترها Lens flare می باشد یک تصویر با این فیلتر تغییر کرده است که در تصویر زیر قبل و بعد تصویر نمایش داده شده است.

 

یکی دیگر از جالب ترین فیلترهای این مجموعه Lighting Effect می باشد که این فیلتر نیز برای نور پردازی امکانات فوق العاده ای را در اختیار کاربر قرار می دهد.

فیلترهای گروه sharpen

فیلترهای گروهsharpen برای نمایش لبه های تصویر به کار می رود. اگر تصویری دارید که دارای لبه های محو می باشد یا تصویری می باشد که بصورت محو می باشد با استفاده از فیلترهای این مجموعه می توانید تصاویر خود را از حالت محو بودن در بیاورید.

فیلترهای گروه sketch

فیلترهای گروه sketch برای تغییر دادن تصویر به طرح به کار می رود. شما می توانید  این فیلتر را به تصویر خود اعمال کنید و یک طرح جالب  مثل فتوکپی  یا تصویر طراحی شده با زغال تحویل بگیرید.

 

فیلترهای گروه Stylize

فیلترهای این گروه برای اضافه کردن جلوه نهایی به تصویر استفاده می شود. در واقع این فیلترها یک سبک خاص را به تصویر می دهند. از جمله فیلترهای این گروه می توانیم به Emboss و tiles و wind و ... می توانیم اشاره کنیم.

جهت تبدیل عکس جدید به قدیمی روی عبارت فتوشاپ عکس های قدیمی کلیک کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با همراه رایانه در تماس باشید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204