کارت گرافیک انویدیا nVIDIA GeForce

انویدیا در واقع یک شرکت آمریکایی و فعال در زمینه تکنولوژی‌های کارت‌های ویدئویی، گرافیکی، ایستگاه‌های کاری، رایانه‌های شخصی و... در جهان می باشد.

هر کارت گرافیک از بخش ها زیر تشکیل شده است:

1-پردازنده گرافیکی یا GPU

اگر کارت گرافیک را یک سیستم کوچک در نظر بگیریم در واقع GPU مانند پردازنده مرکزی این سیستم است که مهمترین بخش ان بوده و معمولا با عدد نمایش داده می شود. GPU معرف شرکت سازنده چیپ اصلی کارت گرافیک مب لاشد.

2-حافظه گرافیکی

حافظه گرافیکی تعبیه شده روی برد کارت گرافیک برای ذخیره اطلاعات پردازشی پردازنده گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرد. حجم حافظه زمانی نقش مهمی دارد که کارت گرافیک دارای یک پردازنده گرافیکی قدرتمند باشد.

3-رابط حافظه گرافیکی

هر چه میزان بیت رابط حافظه گرافیکی و فرکانس حافظه بیشتر باشد، سرعت انتقال بالاتر است.

4-فرکانس پردازنده و حافظه گرافیکی

افزایش فرکانس کاری پردازنده و حافظه گرافیکی باعث تاثیر مستقیم در افزایش کارایی کارت گرافیک دارد.

کارت گرافیک انویدیا nVIDIA GeForce

دانلود درایور کارت گرافیک انویدیا  nVidia 

درایور در واقع واسط بین سیستم عامل و سخت افزار می باشد که برای استفاده از سخت افزار باید روی سیستم شما نصب باشد. درایور را باید با توجه نوع کارت گرافیک دانلود و نصب کنید. برای دانلود درایور کارت گرافیک انویدیا دانلود کار را کلیک کنید.

آموزش نصب و آپدیت درایور کارت گرافیک nVidia

روش های مختلفی برای آپدیت کارت گرافیک وجود دارد که ساده ترین آنها استفاده از سیدی درایور می باشد. به این صورت که شما سیدی درایورها را تهیه کرده و آن را روی سیستم خود نصب کنید. بعد از نصب سیدی کافی است سیستم خود را ری استارت کنید. البته در بسیاری موارد ممکن است این روش به آپدیت کارت گرافیک شما کمک نکند.

بهترین و مطمئن ترین راه برای به روز رسانی کارت گرافیک دانلود فایل مرتبط با آن می باشد. برای استفاده از این روش شما ملزم به شناخت کارت گرافیک سیستم خود می باشید. برای شناخت مدل کارت گرافیک سیستم وارد control panel شده و از میان گزینه های موجود device manager را انتخاب کنید. در این صفحه زیر مجموعه display adapter را باز کنید.  مدل کارت گرافیک خود را مشاهده می کنید. سپس با توجه به مدل کارت گرافیک انویدیا درایور آن را از این دانلود کار دانلود کرده و اقدام به نصب فایل دانلود شده نمایید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 695
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 990
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1475
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1892