آموزش اوت لوک

آموزش اوت لوک و ساخت ایمیل outlook به عنوان نرم افزار ارسال و دریافت ایمیل + پشتیبانی تلفنی 9099070345 شبانه روزی را در همراه رایانه دنبال کنید .

نرم افزار اوت لوک نرم افزاری است برای ارسال و دریافت نامه های الکترونیکی که به دو شکل عرضه شده است . outlook express و outlook Microsoft گزینه اول همراه ویندوز نصب میشود و گزینه دوم به همراه نرم افزار office موجود است.

پیشنهاد می کنیم آموزش های مشکل تایپ فارسی و مشکل اعداد در اوت لوک و همچنین 4 راه بازیابی رمز جیمیل را نیز مطالعه کنید .

 

مزایای نرم افزار اوت لوک1- صرفه جویی کردن در زمان
2- ارسال نامه بر روی کامپیوتر شخصی
و نوشتن نامه به صورت افلاین
3- مرتب سازی پیام ها توسط دفترچه تلفن قدرتمند ، تقویم و برنامه ریزی کارها
4- مدیریت پیام های نا خواسته توسط پوشه junk که قابلیتی دارد میتوانید با تنظیم مقدار حساسیت آن پیام های که نمیخواهید باز کنید را به این پوشه انتقال میدهد.


معایب نرم افزار اوت لوک1- پیام های مخرب و ویروسی در هنگام ذخیره کردن بر روی سیستم انتقال میابد .

برای اجرای این نرم افزار ابتدا باید یک حساب ایمیل اوت لوک ساخته و بعد از آن وارد برنامه شده و از آن استفاده کنید. برای استفاده از نرم افزار از آفیس منوگزینه Account setting را انتخاب کرده و بعد از آن زیر منو Account settings را انتخاب کنید.

در این پنجره تب اول گزینه E-mail را انتخاب کنید و گذینه New را انتخاب کنید

در پنجره بعد تیک گزینه Manually configure server را قرار داده و بر روی Next کلیک کنید آموزش اوت لوک 2

در پنجره بعد مطابق شکل گزینه PoP or IMAP را انتخاب کنید و Next بزنید. آموزش اوت لوک 3

در این پنجره تمامی موارد را مانند تصویر انجام دهید .

آموزش اوت لوک 4

با زدن گزینه more setting وارد تب دوم outgoing server و تیک گزینه my outgoing server را زده و بر روی ok کنیک کنید. آموزش اوت لوک 5

در پنجره بعد next را کلیک و در اخر Finish را کلیک کنید.

تذکر : کاربرانی که از سرویس اینترنت شاتل استفاده میکنند در قسمت more setting بر روی زبانه Advanced کلیک کنید و در قسمت outgoing server (SMTP) را از 25 به 587 تغییر دهید تا بتوانید ایمیل را ارسال کنید.

 

نحوه ارسال و دریافت ایمیل


در برنامه اوت لوک برای ارسال ایمیل توسط این برنامه میتوانید از منو File گذینه New و بعد از آن Mail messege را انتخاب کنید. و یا از کلید های ترکیبی Ctrl + N استفاده کنید .

در این پنجره قسمت To برای وارد کردن آدرس شخصی است که میخواهید برای او ایمیل را ارسال کنید و cc برای وارد کردن آدرس ایمیل های دیگر است و قسمت Subject برای وارد کردن موضوع ایمیل می باشد . برای وارد کردن فایل به ایمیل از گزینه Insert و گزینه Attach file استفاده کنید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از آن بر روی Insert کلیک کنید.

اگر ایمیلی را بخواهید به شخص دیگری بفرستید از گزینه forward استفاده کنید. و اگر میخواهید متنی را بنویسید در کادر خالی پایین صفحه کلیک کرده و بعد متن خود را بنویسید.و توسط قسمت Format text میتوانید متن را ویرایش کنید. برای ارسال هم بر روی قسمت Send کلیک کنید.

 

جواب دادن به پیام های دریافت شده


برای این کار پیامی که دریافت کرده اید انتخاب و بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه Replay را انتخاب کنید تا بتوانید ایمیل را برای شخص فرستنده جواب دهید. در پنجره باز شده سیستم به طور خودکار ادرس شخص را در کادر To وارد میکند و همچنین موضوع را با همان نام فقط با اضافه کردن کلمه Re که نشان دهنده جواب این ایمیل است در کادر نشان میدهد جواب ایمیل را در کادر وارد کنید و بر روی دکمه send کلیک کنید.

 

پرینت گرفتن در اوتلوک


برای پرینت گرفتن (مشکلات پرینتر را نیز مطالعه کنید) پیام دریافتی ابتدا پیام را باز کرده و بر روی گزینه file و print را انتخاب کنید و یا از کلید ترکیبی Ctrl+p استفاده کنید و فایل را پرینت بگیرید. برای حذف پیام بر روی فایل کلیک راست کرده و Delete کلیک کنید اگر بخواهید به طور کلی پاک شود وارد پوشه Deleted Item شده وفایل را از این پوشه هم پاک کنید.

ساخت ایمیل اوت لوک

در دنیای مجازی سرویس های ایمیل وجود دارد که توسط این سرویس ها می توانید نامه های الکترونیکی را به هر جای دنیا ارسال و در یافت کنید . مجموعه مایکروسافت هم یک سرویس ایمیلی راه اندازی کرده با نام out look که در این سرویس یک سری کارایی به کاربران ارائه می دهد. سایت Outlook.com سرویس آنلاین است که کاربران میتوانند وارد این سرویس شوند و به صورت رایگان مدیریت ایمیل را انجام دهند.
قابلیت های این سرویس:
People Hub امروزه کاربران زیادی از توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی استفاده میکنندکه توسط این امکان می‌توانید مطالب و تصاویر و فعالیت‌های دوستن خود را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید و تمامی حساب‌های توییتر را با اوتلوک تنظیم و مشاهد کنند.
Quick View این قابلیت برای دسته بندی ایمیل است که بر اساس متن و فایل مورد نظر در دسته ها مختلف دسته بندی میشود. فضای نامحدود و رایگان کسانی هستند که فایل های عکس و ویدئویی حجیم را ارسال و دریافت میکنند توسط این قابلیت نگران از دست دادن آنها نباشند زیرا این قابلیت تا زمان نامحدودی بر روی فضای در اختیار شما خواهد بود.
 

مراحل ثبت نام در outlook


ابتدا وارد سایت outlook.com و در صفحه باز شده گزینه Sing up now را کلیک کنید.

در پنجره باز شده گزینه هایی وجود دارد که از کاربران اطلاعات ثبت نام را میخواهد. First name و last name نام و نام خانوادگی را وارد کنید و بعد از آن username نام کاربری یا نامی که میخواهید بر روی ایمیل اوت لوک قرار دهید که در جلوی این کادر نوع ایمیل را به Outlook.com تغییر دهید . درقسمت password پسورد که هشت کاراکتر باشد و ترکیبی از حروف و عدد باشد را انتخاب کنید و درقسمت Reenter password پسورد خود را مجدد وارد کنید و در گزینه Country / region کشورو زبان خود را انتخاب کنید ودر قسمت Birthdate ماه روز و سال تولد خود را به میلادی انتخاب کنید .
در قسمت gender جنسیت را مشخص می کنیم.

و در قسمت بعد سوالات امنیتی ایمیل را وارد می کنیم تا امنیت آن را بالا ببریم و یا در زمان فراموشی رمز عبور خود از این امکانات برای بازیابی رمز استفاده کنیم در قسمت Country code کد کشور خود را انتخاب کنید و در کادر Phone Number شماره موبایل خود را بدون صفر وارد کرده و در قسمت Alternate Email address ایمیلی را به عنوان ایمیل باز یابی وارد کنید .
در اخر تیک گزینه Send me promotional offers form Microsoft را قرار دهید تا ایمیل های ماکروسافت به برای شما ارسال شود. و در پایان بر رو گذینه Create Account کلیک کنید تمامی مراحل بالا در تصویر نمایش داده شده است.

کار به اتمام رسید حالا می توانید از گزینه Sing in وارد مدیریت ایمیل اوت لوک خود شوید