همراه رایانه

آموزش فیلتر در فتوشاپ

فیلتر یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در فتوشاپ است به كمك فيلترها مي‌توان جلوه‌هايي چون نقاشي دستي، سيلك، طراحي اوليه، اعمال بافت، الگو، نويز، ايجاد حالت موزائيك و بسياري جلوه‌هاي ديگر را در تصویر خود ايجاد كرد انتخاب اين‌ كه چه فيلتري با چه تنظيماتي روي تصوير اعمال شود، نتايج بسيار متنوعي خواهد داشت و ممكن است تصوير شامل يك تغيير جزئي يا كلي شود .معمولا برای اعمال افکت های مختلف بر روی یک تصویر از فیلترها استفاده می شود .فیلترها این امکان را به ما می دهد تا به راحتی و فقط با چند کلیک ساده بتواند طیف وسیعی از تغییرات را بر روی یک تصویر اعمال کند .کاری که اگر قرار باشد به صورت دستی انجام شود زمان زیادی برده و کار مشکلی می باشد .
اما درباره معایب فیلترها بهتر است بدانید که همه فیلترها برای استفاده در تصاویر 8 بیتی RGB کاربرد دارند، بیشتر آنها ممکن است وقتی با فضاهای رنگی دیگرمثلا 16 یا 32 بیتی کار می کنید غیر فعال باشند. فیلترها همچنین برای استفاده در Bitmap و Indexed-color نیز کاربرد ندارند.
اگر شما قادر به استفاده از فیلترها نبودید، ممکن است لازم باشد به مسیر Image > Mode بروید و مطمئن شوید که Mode رنگ روی RGB و 8 Bits/Channel تنظیم شده است. اگر تنظیمات نام برده درست بود ولی باز هم موفق به دیدن فیلترها نشدید در چنین مواردی ممکن است اشکال از خود تصویر باشد.


آموزش فیلترها در فتوشاپ

آموزش فیلتر DISTORT در فتوشاپ :
توسط این فیلتر می توانید حالتی ایجاد کنید که انگار تصویر شما از پشت شیشه نمایش داده میشود.
آموزش فیلتر Displace:
برای استفاده از این فیلتر ابتدا باید یک فایل اصلی با فرمت فتوشاپ داشته باشید که فرمت آن psd است در مرحله بعدی فیلتر DISTORT را بروی تصویر اعمال کنید.
این تصویر اصلی است : تصویر اصلی و می خواهیم روی این تصویر فیلترDisplace اعمال کنیم.ازمنوی بالا روی فلیتر کلیک کنید و از میان فیلترها روی Distort و سپس روی Displace کلیک کنید  استفاده از فیلتر سپس کادر زیر باز می شود پنجره تنظیمات پس از ok کردن مسیر یک فایل با پسوند psd را باید بدهیم مسیر ذخیره فایل در فتوشاپ پس از انتخاب فایل psd مورد نظرتون فیلتر روی عکستان اعمال میشود.که به عنوان مثال فیلتر مورد نظر ما به این شکل است. تصویر نهایی