پاک کردن و حذف اینترنت دانلود منیجر از کامپیوتر و رجیستری

پاک کردن و حذف اینترنت دانلود منیجر از کامپیوتر و رجیستری

پاک کردن برنامه از کامپیوتر

تمامی نرم افزارهای نصب شده بر روی سیستم عامل ویندوز را طبق روال عادی باید از مسیر کنترل پنل و گزینه ی  Program and features حذف نمود. اگر غیر از این و از طریق پوشه ، برنامه مورد نظر را حذف کنید احتمال اینکه بعضی از فایل های آن نرم افزار درون سیستم باقی بماند زیاد خواهد بود.

بعضی از کاربران مبتدی در این باور هستند که با پاک کردن آیکن برنامه از روی صفحه دسکتاپ برنامه پاک خواهد شد ، اما نمی دانند پوشه برنامه معمولا در درایو سی و آیکن روی دسکتاپ میانبری از برنامه ی اصلی می باشد ، و با پاک کردن آن اصل برنامه در جای خود باقی می ماند.

پاک کردن برنامه از طریق ریجستری

بعضی از برنامه ها با اینکه از طریق روال عادی ویندوز در کنترل پنل و گزینه ی Program and Features پاک می شوند ، ولی تعدادی از کلید های برنامه در ریجستری باقی می ماند و باید در ریجستری آن ها را جستوجو کرده و حذف نمایید.

پاک کردن و حذف اینترنت دانلود منیجر از کامپیوتر و رجیستری هم مثل بقیه ی نرم افزار ها از همان مسیر معروف در کنترل پنل انجام می شود . فقط توجه داشته باشید قبل از اقدام به حذف نرم افزار آن را بصورت کامل در ببندید.

بعد از خذف در مسیر بالا برای اطمینان از حذف کامل برنامه ریجستری را چک نمایید . طبق مراحل زیر پنجره ی Run را باز منید و کلمه ی regedit را تایپ کرده و اینتر را بزنید.

 

در صفحه ی باز شده از منوی Edit  گزینه Find را انتخاب نمایید .

 

 

در این پنجره اسم برنامه را تایپ نموده و سپس کلید ّFind Next را انتخاب نمایید.

با این کار تمام ریجستری شما را جستوجو کرده و  تمامی کلیدهای باقی مانده را نمایش خواهد داد شما کافی است کلید delete را انتخاب کرده تا حذف شود.

تذکر : توصیه می ش.د جستوجو و حذف در رجیستری را خودتان انجام ندهید قبل از هرکاری اب کارشناسان همراه رایانه مشورت کنید ، زیرا کوچکترین اشتباه در ریجستری ویندوز احتمال اینکه به سیستم عامل شما  آسیب وارد شود بسیار زیاد است.