دیسک دیفرگمنت disk defragment ویندوز کامپیوتر چیست

دیفرگمنت به معنای یکپارچه سازی و سازماندهی هارد دیسک یا هارد درایو است.هارد دیسک ها دارای شیوه های متفاوت ذخیره سازی NAND هستند که در بعضی مواقع باعث کاهش سرعت سیستم می شود .

همانطور که میدانید در اغلب کامپیوترها از هارد دیسک HDD برای ذخیره سازی و خواندن اطلاعات به صورت خطی و یا پشت هم  استفاده می شود که نسبت به هاردهای SSD کاهش سرعت بیشتری دارند چرا که برای ذخیره سازی اطلاعات از صفحه گردان استفاده می کند که اطلاعات را در قسمت های مختلفی ذخیره می کند.

فایل ها روی هارد دیسک سیستم آدرس مشخص و مختص خود دارند که با استفاده از این آدرس ها هارد دیسک اطلاعات خواسته شده را از بین فضاهای خالی  جستجو پیدا می کند. طبیعتا هر چه این فضاهای خالی کمتر باشد سرعت لود و سرچ اطلاعات خواسته شده بیشتر می شود.

دیسگ دیفرگمنت  disk defragment دقیقا وظیفه یکپارچه سازی و از بین بردن فضاهای خالی و اشغال شده را به عهده دارد تا زمانی که درایو به جستجوی یک فایل است مجبور نباشد تمامی قسمت ها را برای یافتن آن  جستجو کند.

البته به این نکته توجه کنید که اگر کامپیوتر شما از حافظه SSD استفاده می کند نیازی به انجام  دیفرگ (مخفف دیفرگمنت) نمی باشد چرا که حافظه SSDاز صفحات گردان برای ذخیره سازی استفاده نمی کند و اطلاعات به صورت سازماندهی شده هستند.

برای اجرای دستور دیسک دیفرگمنت به منظور افزایش سرعت سیستم کافی است در منوی سرچ استارت عبارت defragment را تایپ نموده و انتخاب کنید.

پس از انتخاب درایو مورد نظر  گزینهAnalyze را انتخاب کنید و در نهایت گزینه Optimize را انتخاب کنید.

در صورت بروز هر گونه مشکل و یا سوالی می توانید با کارشناسان ما در همراه رایانه تماس بگیرید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204