ادوب ریدر چیست

نرم افزار adobe Reader نرم فزاری محصول شرکت adobe بوده برای مشاهده فایل های پی دی اف باید از برنامه ویژه نمایش این فایل ها استفاده نمود که یکی از این برنامه ها برنامه adobe reader می باشد . از قابلیت که این برنامه دارد امکان پشتیبانی آن به وسیله سیستم عامل های مختلف بوده به طوری که روی سیستم عامل های مختلف به راحتی نصب و اجرا می شوند .
این نرم افزار با حجم پایین و محیط کاربری ساده طراحی شده و کاربران را قادر می سازد تا با کمترین اطلاعات قادر باشند در این محیط کار کنند . شما در این محیط امکان چاپ فایل پی دی اف و کپی متون و مطالب داخل فایل را خواهید داشت .
پس از نصب این نرم افزار فایل های پی دی اف درون کامپیوتر با ایکن این برنامه شناسایی شده و پس از دابل کلیک کردن بر روی فایل داخل محیط این برنامه باز می شوند . اضافه کردن یادداشت روی فایل پی دی اف ، چرخش متون و جابه جایی صفحات از جمله قابلیت هایی هست که این نرم افزار دارا می باشد.
ادوب ریدر چیست


آموزش ادوب ریدر

بعد از نصب نرم افزار و دابل کلیک بر روی فایل پی دی اف محیطی مشابه محیط بالا برای شما باز می شود که دارای یک نوار عنوان ، نوار منو و نوار ابزار می باشد نوار عنوان شامل عناوین file، edit ، view ،window و help می باشد. با استفاده از نوار ابزار شما می توانید اعمالی نظیر چاپ ، باز کردن فایل و زوم کردن روی فایل را انجام دهید . با استفاده از نوار منو شما می توانید علاوه بر انجام برخی گزینه هایی که در نوار ابزار موجود هستند از تنظیمات دیگری نیز برای محیط برنامه خود استفاده کنید . همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید اولین نوار که در بالاترین قسمت برنامه وجود دارد نوار عنوان نام دارد که به آن title bar نیز گفته می شود بعد از نوار عنوان نوار منو وجود دارد که شامل منوی های مختلفی می باشد که دسته ای از تنظیمات برنامه را شامل می شود .
آموزش ادوب ریدر

در قسمت پایین نوار منو نوار دیگری وجود دارد که به آن نوار ابزار گفته می شود . اولین منو در نوار منو شامل منوی file می باشد ، بعد از باز کردن منوی فایل گزینه open وجود دارد که به وسیله ان می توانید فایلهایی که پسوند پی دی اف دارند را باز کنید .
منوی دوم در این صفحه منوی Edit می باشد که به وسیله آن می توانید برای بعضی از اعمال ویرایشی نظیر cut و copy استفاده کنید برای اعمال ویرایشی دیگر نظیر لغو آخرین عمل انجام شده نیز می توانید از این منو بهره بگیرید . انتخاب تمام کاراکترهای موجود در صفحه و لغو انتخابها از گزینه های دیگر موجود در این منو می باشد که با استفاده از آن می توانید آخرین عملی را که انجام داده به عمل قبلی برگردانده ویا دوباره تکرار کنید . برای پیدا کردن کاراکترها و کلمات موجود در صفحه می توانید از این منو گزینه find ویا کلیدهای ترکیبی ctrl+f استفاده کنید .
در منوی بعد از منوی Edit گزینه view وجود دارد که برای بعضی از تنظیمات نظیر چرخاندن صفحه استفاده می شود زوم کردن روی صفحه ویا یادداشت گذاری روی صفحه از دیگر گزینه هایی هست که شما در این منو میتوانید به آن دسترسی داشته باشید برای اضافه کردن نوشته به فایل پی دی اف شما می توانید در این منو از زیرگزینه های گزینه read out loud استفاده کنید در منوی window شما می توانید حالت نمایش پنجره را انتخاب کنید علاوه بر آن در منوی اخر که منوی help شما می توانید به راهنمای برنامه و همچنین نسخه برنامه دسترسی داشته باشید .