نرم افزار کمتازیا چیست

این نرم افزار فوق حرفه ای برای فیلم برداری از صفحه دسکتاپ شما میباشد که توسط شرکت TechSmith ساخته شده که سازنده ی نرم افزار قدرتمند و معروف SnagIt نیز می باشد . با استفاده از این نرم افزار میتوانید از برنامه ها و صفحه نمایش خود فیلم بگیرید و حتی روی آن صحبت کنید و آن را به صورت یک ویدئوی آموزشی با کیفیت بالا اما حجم کم بر روی صفحات وب قرار دهید. همچنین این نرم افزار مناسب شرکت ها و افرادی است که سعی دارند نرم افزارهایی همانند webcam, PowerPoint ,…را به صورت ویدئوی آموزشی در اختیار عموم قرار دهند. از دیگر ویژگی های قابل تحسین این نرم افزار ویرایش و انتشار حرفه ای فیلم های ضبط شده میباشد که آن را از هرگونه نرم افزار جانبی دیگر برای فعالیت هایی از قبیل Edit یا کم کردن حجم فایل ها بی نیاز میسازد.


آموزش نحوه کار با کمتازیا

هنگامی که نرم افزار را باز میکنید این کادر برای شما باز میشود آموزش نحوه کار با کمتازیا

گزینه Record the Screen برای ضبط سریع و دسترسی آسان از صفحه دسکتاپ شما گزینه ی Record Voice narration برای ضبط صدا و صداگذاری بر روی ویدیوها گزینه Record PowerPoint برای شروع یک پروژه جدید با امکان تصویر برداری از برنامه پاورپوینت Import media وارد کردن یک یا چندین فایل تصویری به منظور ویرایش آن ها برای انجام عملیات دلخواه روی گزینه ی مورد نظر کلیک کرده تا پروژه جدید خود را شروع کنید.

Record the Screen

برای ضبط فیلم از صفحه نمایش سیستمتان این گزینه را انتخاب کرده و بر روی OK کلیک کنید تا پنجره ی زیر برایتان ظاهر شود

آموزش نحوه کار با کمتازیا این کادر به شما اجازه ی تنظیمات بیشتر برای ضبط فیلم را میدهد که هر گزینه ی آن به صورت زیر است: Full Screen همانگونه که از اسمش پیداست اندازه ی صفحه نمایش شما را به صورت تمام صفحه برای ضبط کردن تبدیل میکند Audio Off اگر این گزینه خاموش باشد شما نمیتوانید بر روی ویدیوهایتان صدا گذاری کنید اما اگه آن را On کنید میتوانید بر روی ویدیوهای ضبط شده تان صحبت کنید و آن را آموزش دهید.
در انتها بعد از تنظیم نمودن گزینه های مورد نظرتان بر روی دکمه ی rec کلیک کرده و ویدیو خود را ضبط کنید. میتوانید با زدن روی دکمه ی Stop یا با فشردن کلید F10به انجام عملیات پایان دهید. اگر میخواهید قبل از ذخیره،فایل ویدیویی خود را تماشا کنید روی گزینه Camtasia Recorder Preview کلیک کرده تا برای شما پیش نمایشی از فایل ضبط شده ظاهر گردد.