افزایش سرعت ویندوز 7

افزایش سرعت ویندوز 7 به در حالت کلی به دو دسته دسته تقسیم می شود
افزایش سرعت سیستم هنگام راه اندازی و بالا امدن کامپیوتر ، افزایش سرعت سیستم در زمان کار و برنامه ها هر کدام از این عوامل خود به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شوند
حال شما باید از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری سیستم خود را مورد بررسی قرار داده چرا که عوامل سخت افزاری و نرم افزاری خاصی در این امر دخیل هستند.
دراین مطلب ابتدا ما به بررسی برخی عوامل سخت افزاری می پردازیم سپس به جستجوی اشکالات نرم افزاری که باعث پایین امدن سرعت سیستم می شود می پردازیم ازعوامل سخت افزاری رایجی که باعث افت سرعت ویندوز شما می شود دمای cpu می باشد نوع جدید پردازنده ها به دلیل فرکانس بالا و افزایش تعداد هسته ها در زمان روشن بودن ویندوز حرارت بالایی تولید می کنند که برای از بین بردن این حرارت بسته به نوع پردازنده از خنک کننده های خاصی استفاده می شود چنانچه موتور این دستگاهها از لحاظ فنی دچار مشکل شده و یا به دلیل وجود گرد وخاک فن سی پی یو قادر به چرخش در حالت معمول نباشد باعث می شود حرارت تولید شده توسط پردازنده کاملا از بین نرفته به همین دلیل سی پی یو داغ شده همین امر باعث افت سرعت سیستم و کند شدن ان بشود .
عواملی نظیر حرارت بالای رم و یا کم بودن فضای رم کامپیوتر می تواند از دیگر عوامل سخت افزاری باشد که باعث کاهش سرعت در کامپیوتر می شود که برای برطرف کردن این مشکل می توانید رم خود را ارتقا داده تا فضای بیشتری را ساپورت کند . مشکل سخت افزاری شایع دیگر به هارد سیستم های کامپیوتری مربوط می شود هارد خود را از تکان های شدید ضربه و گرد و خاک محافظت کنید دلیل از انجا که کلیه اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه شما و در هارد ذخیره می گردد در زمان هایی که هارد اسیب بیند هنگام باز کردن یک درایو بجای باز شدن درایو با سرعت همیشگی ، شما را با تاخیر مواجه می کند . چرا که گرد و خاک و ضربه از جمله عوامل سخت افزاری هستند که موجب بد سکتوری هارد شما می شوند برای برطرف کردن بدسکتوری در صورتی که بد سکتور شما از نوع سخت افزاری باشد دستگاه هارد شما نیاز به تعمیر دارد .

حال به سراغ عوامل نرم افزاری می رویم
از عوامل نرم افزاری که سبب کند بودن ویندوز شما می شود اینست که پردازش ناقصی در ویندوز شما وجود داشته باشد چنانچه نصب یک برنامه بر روی سیستم شما موفقیت امیز نباشد ویا به دلایل مشابه پروسسی ناقص روی سیستم شما شکل گرفته باشد شما می توانید پس از کلیک راست روی نوار وظیفه و باز کردن گزینه TASK MANAGER در سربرگ PROCESS پردازش مربوطه را END TASK کنید . روش نرم افزاری دیگری برای بالا بردن سرعت ویندوز 7 اینست که فونتهای غیر سیستمی خود را به حالت HIDE در اورید در اینصورت ویندوز 7 دیگر هنگام بررسی فونت ها فونت های اضافه را بررسی نمی کند . روش دیگری که از طریق نرم افزار شما قادرید تا سرعت ویندوز خود را افزایش دهید استفاده از یک آنتی ویروس قوی به منظور شناسایی ویروس هاست که باعث کاهش سرعت ویندوز شما می شوند . برای بالا امدن سرعت ویندوز هنگام ورود به ویندوز نیز می توانید با ورود به محیط بایوس مادربرد وفعال کردن گزینه QUICK BOOT و یا قرار دادن FIRST BOOT روی هارد می توانید سرعت سیستم خود در زمان ورود به ویندوز افزایش دهید .