افزایش سرعت ویندوز 7

راه های افزایش سرعت ویندوز 7 را اینجا بخوانید و مشکلات خود را تلفنی با شماره 9099070345 بپرسید !!! دلایل کندی سیستم به دلیل مشکلات رم RAM و CPU و راه هایی برای بهینه سازی و بهبود سرعت و کارایی سیستم عامل ویندوز و معرفی دیسک کلین آپ Disk Cleanup و دیسک دیفرگمنت  disk defragment برای افزایش سرعت ویندوز 7 را اینجا بخوانید

افزایش سرعت ویندوز 7 در حالت کلی به دو دسته دسته تقسیم می شود :

  1. افزایش سرعت سیستم هنگام راه اندازی و بالا امدن کامپیوتر 
  2. افزایش سرعت سیستم در زمان کار و برنامه ها ( هر کدام از این عوامل خود به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شوند )

حال شما باید از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری سیستم خود را مورد بررسی قرار داده چرا که عوامل سخت افزاری و نرم افزاری خاصی در این امر دخیل هستند..


 

دلایل سخت افزاری کندی سیستم و راهکارهای بالا بردن سرعت کامپیوتر

       

  1- مشکلات CPU

ازعوامل سخت افزاری رایجی که باعث افت سرعت ویندوز شما می شود دمای cpu می باشد نوع جدید پردازنده ها به دلیل فرکانس بالا و افزایش تعداد هسته ها در زمان روشن بودن ویندوز حرارت بالایی تولید می کنند. برای از بین بردن این حرارت بسته به نوع پردازنده از خنک کننده های خاصی استفاده می شود چنانچه موتور این دستگاهها از لحاظ فنی دچار مشکل شده و یا به دلیل وجود گرد وخاک فن سی پی یو قادر به چرخش در حالت معمول نباشد باعث می شود حرارت تولید شده توسط پردازنده کاملا از بین نرفته به همین دلیل سی پی یو داغ شده و همین امر باعث افت سرعت سیستم و کند شدن ان بشود .

  2- مشکلات RAM

عواملی نظیر حرارت بالای رم و یا کم بودن فضای رم کامپیوتر می تواند از دیگر عوامل سخت افزاری باشد که باعث کاهش سرعت در کامپیوتر می شود . برای برطرف کردن این مشکل می توانید رم خود را ارتقا داده تا فضای بیشتری را ساپورت کند .

 

   3- مشکلات هارد Hard

مشکل سخت افزاری شایع دیگر به هارد سیستم های کامپیوتری مربوط می شود هارد خود را از تکان های شدید ضربه و گرد و خاک محافظت کنید دلیل از انجا که کلیه اطلاعات ذخیره شده روی دستگاه شما و در هارد ذخیره می گردد در زمان هایی که هارد آسیب ببیند هنگام باز کردن یک درایو بجای باز شدن درایو با سرعت همیشگی ، شما را با تاخیر مواجه می کند . چرا که گرد و خاک و ضربه از جمله عوامل سخت افزاری هستند که موجب بد سکتوری هارد شما می شوند برای برطرف کردن بدسکتوری در صورتی که بد سکتور شما از نوع سخت افزاری باشد دستگاه هارد شما نیاز به تعمیر دارد .

دلایل نرم افزاری کندی سیستم و راهکارهای افزایش سرعت سیستم عامل ویندوز

حال به سراغ عوامل نرم افزاری می رویم :

قبل از هر کار دو ترفند ( دیسک دیفرگمنت Disk Defragment ) و نیز ( دیسک کلین آپ Disk cleanup ) را روی سیستم خود اعمال کنید تا باعث افزایش سرعت سیستم عامل ویندوز شما از نظر نرم افزاری و سیستم عاملی شود .

 

از عوامل نرم افزاری که سبب کند بودن ویندوز شما می شود اینست که پردازش ناقصی در ویندوز شما وجود داشته باشد چنانچه نصب یک برنامه بر روی سیستم شما موفقیت آمیز نباشد و یا به دلایل مشابه پراسسی ناقص روی سیستم شما شکل گرفته باشد شما می توانید پس از کلیک راست روی نوار وظیفه و باز کردن گزینه TASK MANAGER در سربرگ PROCESS پردازش مربوطه را END TASK کنید .

روش نرم افزاری دیگری برای بالا بردن سرعت ویندوز 7 اینست که فونتهای غیر سیستمی خود را به حالت HIDE در اورید در اینصورت ویندوز 7 دیگر هنگام بررسی فونت ها فونت های اضافه را بررسی نمی کند .

روش دیگری که از طریق نرم افزار شما قادرید تا سرعت ویندوز خود را افزایش دهید استفاده از یک آنتی ویروس قوی به منظور شناسایی ویروس هاست که باعث کاهش سرعت ویندوز شما می شوند .

برای بالا آمدن سرعت ویندوز هنگام ورود به ویندوز نیز می توانید با ورود به محیط بایوس مادربرد وفعال کردن گزینه QUICK BOOT و یا قرار دادن FIRST BOOT روی هارد می توانید سرعت سیستم خود در زمان ورود به ویندوز افزایش دهید .